Premávka historickej električky a posilnenie dopravy na prvomájové akcie v Košiciach

Cassovia 2KOŠICE – V sobotu, 1. mája sa konajú už tradičné oslavy Dní mesta Košice, v rámci ktorých sú naplánované rôzne atrakcie. Zároveň sa tento deň v areáli bývalej Magnezitky uskutočnia „Boje o Košice. Vzhľadom k tomu, že sa na týchto podujatiach očakáva veľký počet návštevníkov, Dopravný podnik mesta Košice posilní počas soboty mestskú hromadnú dopravu.

 

 

 

Detská železnička v Čermeľskom údolí a Alpinka

Prvého mája sa bude v Čermeli už tradične otvárať sezóna na Detskej železnici, ktorej prevádzkovateľom sú Železnice Slovenskej republôiky, as. s., Železničná spoločnosť a Dopravný podnik mesta Košice, a. s. Na neďalekej Alpinke sa zároveň uslkutoční aj Majales.

Na autobusovej linke č. 14 premávajúcej do týchto lokalít budú premávať kĺbové vozidlá s medzi 9-tou a 18-tou hodinou budú ku každému spoju linky 14 v Čermeli zabezpečené aj prípoje na Alpinku. Na Majáles a z neho tak budú premávať spoje približne každých 30 minút. V prípade veľkého záujmu Dopravný podnik linku 14 ešte posilní.

Na električkovej linke č. 2 Staničné námestie – Havlíčkova bude počas celého dňa bezplatne premávať historická električka Cassovia.

Odchody zo Staničného námestia:
09:01■, 10:01, 11:01■, 13:01■, 14:01, 15:01■, 17:01■, 18:01

Odchody z Havlíčkovej:
09:39, 10:39, 12:39, 13:39,
14:39, 16:39, 17:39, 18:39

■ – prípoj k Detskej železnici

Pre záujemcov o Detskú železničku bude zadarmo premávať aj spoj linky 14 na Alpinku, ktorý bude nadväzovať na historickú Cassoviu. Inak bude na linke 14 platiť bežná tarifa dopravného podniku. 

Pre prístup k Detskej železnici môžete využiť aj riadne električkové spoje linky 2 zo Staničného námestia o 8:51, 10:51, 12:51, 14:51 a 16:51. Cestujúci však musia mať platný cestovný lístok.

Letná sezóna v Košickej ZOO a na Vyhliadkvoej veži:

Na linke 29 budú premávať kĺbové autobusy a v prípade potreby aj vložené spoje. Dopravný podnik zároveň prosí vodičov automobilov o rešpektovanie dopravného značenia na parkovisku pred ZOO, aby nedošlo k jeho zablokovaniu a tým k znemožneniu otáčania autobusov.

Boje o Košice – areál bývalej Magnezitky

Dopravu na podujatie Boje o Košice v areáli bývalej Magnezitky zabezpečí mimoriadna autobusová linka X premávajúca po trase bývalej linky 21 z prestupného uzla Havlíčkova cez Mier (zastávka na Hlinkovej ul.), Tesco Džungľa do Ťahanoviec. Autobusy budú na podujatie premávať od 10:-tej do 12-tej v 10 – 15 minútovžch intervaloch, po skončení podujatia budú premávať podľa potreby až do 15-tej hodiny.

Viac informácií o premávke Detskej železnice nájdete TU.

Autor: Monika Múrová, Hovorkyňa dopravného podniku Mesta Košice
Úprava: Jaroslav Filo
Foto: www.kosice.sk

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.