Prarodičia autobusov v Európe

Predchodcami dnešných podôb autobusov boli častokrát bizarné, ale z historického hľadiska pekné a unikátne vozidlá. Žiaľ, do súčasnosti sa ich zachovalo skutočne minimálne množstvo. Niektoré z nich sa podarilo zachovať aspoň na fotopapieri – šikovným fotografom. Pozrite si kolekciu prarodičov (nielen) mestskej hromadnej dopravy v Európe v prvej polovici minulého storočia.

3 Comments

  1. Nádherné vozy! Hlavně ten krásný salóní vůz! U poslední fotky mne zaujala šířka extrémní šířka vozu! Nevíte někdo, co to je za vůz? Pavel

  2. Ahoj Pavel, ten salonny kus pochadza z roku 1919, znacku vsak neviem zistit. V pripade toho sirokeho vozidla ide o vozidlo Autocar Oetiker z roku 1929. Dopatrat sa k dalsim info je vsak takmer nemozne.

  3. Díky za informace! Můj nejstarší autobus je RO, můj sen je najít něco ještě staršího, ale na vozy pod r.v.1950 nějak nemám štěstí, koupil bych i totální vrak, ale takové štěstí mne už asi nepotká! Pošlu foto krásného autobusu
    Mercedes O 10000 a zajímavého autobusu Tatra 111.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.