Práce na čerstvo nastriekanej ŠM vč.26669 pokračujú kompletáciami

P1010031Práce na poslednej vyrobenej šm-ke výrobné číslo 26669 pokračujú, aj keď nie plánovaným tempom. Určité zdržanie spôsobila náročná oprava dverných mechanizmov, ako aj iné povinnosti  spoločnosti. Dverný mechanizmus, ktorý sa  podaril odmontovať z iného vraku  bol vo veľmi zlom stave. Ako na priložených fotkách je vidno, šm-ka je nastriekaná  v typickom mestskom nátere. Za údaje k odtieňu aj touto cestou by som chcel poďakovať pánovi Kocmanovi, z TM Brno.

Ďalej bola vykonaná pred položením podlahy oprava „vzduchariny“ a  elektrických rozvodov. V súčasnosti sa začala kompletizovať prístrojová doska. Aj keď sa plánovaný termín nepodarí  dodržať, bude dôležité hlavne v tejto záverečnej etape postupovať tak, aby konečná renovácia zodpovedala stavu, v akom sa autobus prevádzkoval po jeho vyrobení. Za týmto účelom bol požiadaný o spoluprácu aj jeden z testačných komisárov, ktorý sa na mieste oboznámil s postupom renovácie posledne vyrobeného autobusu rady šx.

Verím, že  jeho pripomienky bude spoločnosť akceptovať a že  napomôžu k úspešnému ukončeniu  prebiehajúcej renovácie.

text a foto: Mikuláš IVAŠKO

2 Comments

  1. Mate chybu v nadpise, vyr.čislo nie je 26999 ale 26 669 ako to piše pan Ivaško v članku.

  2. Jeeezis Mária a uz minule som urobil chybu v tom cisle. Stale to nejako dopletiem. Dik za upozornenie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.