Pozývame vás: Výstava modulovej železnice v Ostrove

Vystava-OstrovOSTROV – Po krátkej zimnej prestávke sa opäť obnovuje prevádzka Kláštorného areálu v Ostrově. Prvá výstava tohto roku má názov Modelová železnice. Autorov je veľa, všetci sú fanúšikmi malej – modelovej i skutočnej veľkej železnice. Pavel Hoza, Petr Kraus, Jiří Výborný a dalšďalší členovia Klubu železničných modelárov pri MDDM v Ostrove a železničný spolok 131.1 z Múzea Kraslické dráhy zapožičali a postavili naozaj zaujímavú výstavu, na ktorú pozývame všetkých, ktorí sa ešte nezabudli hrať a majú kladný vzťah k železnici. Záujemcovia si môžu prehliadnuť modely koľajových a trakčných vozidiel, budov, krajiny, fotografie, plagáty a všetko, čo so železnicou súvysí.

Zajuíma vás, ako vyzerá uniforma českého výpravcu z 50. rokov, alebo nemeckého zamestnanca Deutsche Reisebahn? Viete čo je rameno mechanického návestidla alebo kompostér? Kto z vás si ešte pamätá na štípacie kliešte sprievodcu, alebo kartónové lístky? A kto si ešte spomenie na signál k odjazdu zatroubený trubkou vlakvedúceho? Na všetky tieto otázky nájdete odpoveď práve na prvej tohtoročnej výstave v kláštore. Obyvatelia Ostrova môžu zaspomínať aj na dnes už bývalú zastávku, ktorú tvorcovia verne zachytili v podobě modelu. Fotografie Marcela Šolce a ďalších autorov sú nie len nádherne krásne, ale tak isto vhodne doplnia trojrozmerné exponáty. Vzhliadnuť však môžete i staré cestovné poriadky z ostrovského regionu.

V informačnom centre kláštora je možné zakúpiť aj zaujímavé publikácie o západočeských regionálnych tratiach alebo stavebbnicu z ktorej si doma vykúzlite vlastnú modelovú železniocu.

Výstava potrvá do 12. apríla 2011 a verejnosti je prístupná denne okrem pondelka od 09:30 do 12:30 a od 13:00 do 18:00.

Vstupné:
– Dospelí:
30,- Kč
– ZŤP a dôchodcovia: 20,- Kč
– Deti do 15 rokov rokov: 10,- Kč
Školské skupiny: 5,- Kč/dieťa
– Deti do 6 rokov: Zadarmo

Adresa:
Klášterní areál, Klášterní ul. 148, 363 01 Ostrov

Vystava-Ostrov

Zdroj: http://www.dk-ostrov.cz/program/892/modelova-zeleznice
Spracoval: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.