Pozývame vás: Retro prvomájový sprievod vo Vysokých Tatrách

1maj2010NOVÝ SMOKOVEC – Prvomájové oslavy vo Vysokých Tatrách sa budú niesť už tradične v recesistickom duchu. Každý, kto si chce zaspomínať na časy minulé a zažiť 1. máj na socialistický spôsob, by sa mal v sobotu dopoludnia vybrať do Vysokých Tatier. Tradičný prvomájový sprievod sa pohne z terasy Alpina v Novom Smokovci, v ktorom nebudú chýbať žiadne artefakty a heslá, ktoré súčasníkom oživia spomienky na vládu komunistickej strany, robotníckej triedy a pevné spojenectvo so Sovietskym zväzom. 

Po sprievode centrom Smokovcov sa oslavy 1. mája presunú na Jakubkovu lúku, kde bude prvomájové veselie pokračovať voľnou zábavou. Občerstvenie pre účastníkov bude taktiež klasické guláš, párky a pivo.

Do programu sa už tradične zapája aj veterán klub železníc Poprad, ktorý v spolupráci so Železnicami Slovenskej republiky a Občianskym združením pre Tatry pripravilo jazdu tatranskou historickou električkou Kométa k prvomájovému sprievodu, ktorý začína v Novom Smokovci o 10:00.

Cestovný poriadok:

Poorad-Tatry, odchod: 08:00
Starý smokovec, odchod: 09:52
Tatranská Lomnica, odchod: 09:23
Starý Smokovec, príchod: 09:50
Starý Smkovec, odchod: 12:10
Tatranská Lomnica, odchod: 12:40
Starý Smokovec, odchod: 13:10
Poprad-Tatra, príchod: 13:45

Cestovné na 1 úsek trate:

Dospelí: 1, 50 €
Deti: 1 €

Upozorňujeme vás, že cieľom tohto podujatia nie je propagácia komunizmu ale zábavnou formou si zaspomínať na prvomájové oslavy v čase komunizmu.

Autor: Jaroslav Filo
Zdroj: Veterán klub železníc Poprad a internet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.