Pozývame vás: Piešťanské zlaté stuhy 2010

IMG_0356PIEŠŤANY – AMK-VCC Piešťany, Slovenské liečebné kúpele Piešťany, Asociácia historických vozidiel a mesto Piešťany vás pozývajú na stretnutie historických automobilov „PIEŠŤANSKÉ ZLATÉ STUHY – CONCOURS D´ÉLÉGANCE“, ktoré sa uskutoční od 27. do 30. mája 2010.

Program:

Štvrtok 27. 05. 2010:

Príjazd účastníkov na Kúpeľný ostrov, doplatenie štartovného, prevzatie itineráru – programu na podujatie a ubytovanie. Privítanie účastníkov primátorom mesta Piešťany p. Remom Cicuttom na Mestskom úrade spojené s občerstveném. Jazda historickým automobilom pešou zónou a predstavenie účastníkov prítomným divákom. Generálny riaditeľ kúpeľov p. Klaus Pils pripravil pre účastníkov slávnostný otvárací raut v priestoroch piešťanských kúpeľov.

Piatok 28. 05. 2010:

10:00 – Štart pretekov v dvoch kategóriích:
– Automobily, ktoré pôjdu po vlastnej osi
– Účastníci automobilov, ktoré z technických dôvodov nei sú schopné prejisť po vlastnej osi dĺžku celej trate – títo účastníci budú mať možnosť absolvovať tú istú trať historickým autobusom
Dĺžka trate: 126 km
Trasa: Piešťany – Dráhovce – Madunice – Bučany – Trnava – Ružindol – Dubová – Hrad Červený kameň (kde bude prehliadka s obedom) – Horné Orešany – Smolenice – Kostoľany – Dubovany – Rakovice – Piešťany
Zraz účastníkov je na pešej zóne v Piešťanoch pred reštauráciou „JAZZART“, kde budú privítaní pohárom sektu a predstavení prítomným divákom. Po prehliadke budú automobily zaparkované na Kúpeľnom ostrove a účastníci budú mať zabezpečený odvoz na spoločnú večeru do vinotéky „CHATEAU KRAKOVANY“.

Sobotsa 29. 05. 2010:

10:00 – Jazda pravideľnosti na Kúpeľnom ostrove v dvoch kategóriach:
– Automobily vyrobené do roku 1945
– Automobiyl vyrobené od roku 1946
Po jazde pravideľnosti bude spoločný obed v penzióne Zadnej a po ňom voľný program – možnosť na využitie liečebných procedúr.
Vyhlásenie výsledkov jazdy pravideľnosti sa uskutoční pred začatím „CONCOURS D´ÉLÉGANCE“, ktorý založil tradíciu Piešťanských zlatých stuhov. Tá sa opäť uskutoční pred hotelom Thermia Palace pri umelom osvetlení vo večerných hodinách. Medzinárodná porota vyberie najkrajšie automobily, najlepšie dobové oblečenie posádok v dvoch kategóriách:
– Automobily vyrobené do roku 1918
– Automobily vyrobené po roku 1919
Súčasne bude prebiehať aj divácka anketa o najkrajšie vozidlo s posádkou. Prehliadka sa ukončí slávnostným ohňostrojom.

Na súťaži sa zúčastní 35 pretekárov v kategóriách A, B, C, D a E.
Prihlášku na účasť na tomto podujatí si môžete stiahnuťť TU.

Autor: Veterán Car Club Piešťany

Video  – „CONCOURS D´ÉLÉGANCE“ 2009:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.