Pozývame Vás: Nežná električka 89

BRATISLAVA – Slovenské národné múzeum – Historické múzeum v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava pripravilo k výstave N89 – Cesta k slobode netradičný sprievodný program. Od 1. do 30. septembra 2020 bude na Jesenského ulici v centre mesta vždy od 13:00 (cez víkend už od 10:00) do 18:00 odstavená historická električka ČKD Tatra K2 #317, ktorá bude slúžiť ako infopoint k spomínanej výstave a k udalostiam novembra 1989.

V dobovej električke, ktoré jazdievali aj počas novembra 1989, nájdete noviny v ktorých sa dočítate o udalostiach Nežnej revolúcie a Sviečkovej manifestácie. Posaďte sa na chvíľu a preneste sa do nedávnej minulosti.

Pri príležitosti otvorenia električky vás pozývame na Diskusiu o sviečkovej manifestácii, ktorá sa uskutoční v stredu 25. marca 2020 o 17:00 priamo v električke. Pozvanie prijali hostia Mgr. Peter Jašek, PhD. z Ústavu pamäti národa, Mgr. Eduard Belušák zo Slovenského národného múzea a účastníčka udalosti PhDr. Magdaléna Mrázová zo Slovenského národného múzea. V prípade ak sa chcete zúčastniť diskusie, rezervujte si miesto mailom na hradpodujatia@gmail.com.

Správu ešte budeme aktualizovať.

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.