Pozývame vás: Gemerský expres II. už túto sobotu 26. júna 2010

Gemerský-expres 2KOŠICE, SLAVOŠOVCE – Klub historických a koľajových vozidiel Vás v sobotu 26. júna 2010 pozýva na mimoriadnu jazdu z Košíc do Slavošoviec. Po dvoch rokoch, kedy sa Štítnickou dolinou vydali historické motoráky narodeninovej jazdy Vlaky.net, tak tamojšia trať opäť ožije osobnou dopravou. Táto akcia sa mala pôvodne konať už v sobotu 5. júna, ale kvôli povodniam ju museli presunúť na iný termín.

 

 

Program

Pre cestujúcich je v spolupráci s obcou Slavošovce a tamojším papierenským závodom SHP pripravený zaujímavý program:

Tí zdatnejší sa vydajú do tunela trate, po ktorej nikdy neprešiel žiadny vlak. Dobrodružná výprava síce nie je náročná, no zhruba 3 km dlhá trasa a návrat z nej, preverí turisticky nadaných cestujúcich. Nezabudnite si preto baterky, lampáše, či iné svietidlá, ktoré sú v dlhom tuneli neoceniteľnou pomôckou.

Pre najmenších je pripravený výlet do rozprávkova. Presnejšie – do rodného domu najznámejšieho slovenského rozprávkara Pavla Dobšinského.

V prípade priaznivého počasia bude k dispozícii aj miestne futbalové ihrisko, opekané klobásky a krásna okolitá príroda.

Kyvadlové jazdy Slavošovce – Štítnik a späť

KHKV ani teraz nezabudol na obyvateľov tamojších obcí. V spolupráci s obcou Rochovce, Štítnik, Ochtiná, Slavošovce a Čierna Lehota pripravil dve kyvadlové jazdy na trati Slavošovce – Štítnik železničná stanica a späť. Rozpis jázd je na priloženom plagáte, podrobnejší cestovný poriadok nájdeze na internetovej stránke www.khkv.sk.
V prípade veľkého záujmu sa uskutočníe aj posun medzi Železničnou stanicou Slavošovce a zastávkou Slavošovce.
Raritou pre záujemcov bude aj vypravenie druhého kyvadlového vlaku priamo z papierenskej vlečky a k obdivovaniu budú vystavené aj naleštené dva vlečkové motorové rušne T 334.

KHKV ďakuje za spoluprácu všetkým partnerom, ktorí sú uvedení na plagáte.
Zároveň ďakuje za záujem všetkým cestujúcim, ktorí sa na túto akciu hlásia už niekoľko mesiacov. Veríme, že rezerváciu nezrušíte, alebo včas jej zrušenie ohlásite, aby sa mohol do vlaku miesto vás dostať iný záujemca.

Jazda aj program bude tentoraz dlhší, preto sa prosím patrične zariaďte.
Dobrovoľné cestovné, ktorým prispievate na náklady spojené s cestou a na záchranu a opravu historických vlakov je uvedené na plagáte.

Pozor! Z Košíc sa odchídaz už o 7.30 hod. Rezervujte si miesta na khkv@khkv.sk ! ! !

Na záver treba dodať, že jazda je súčasťou projektu: „Jazdy po opustených tratiach“. Zámer sleduje jediný cieľ – oživiť trate, na ktorých bola pred rokmi zrušená osobná preprava. 

KHKV by v spolupráci s VÚC – Košickým samosprávnym krajom, miestnymi samosprávami, mikroregiónom, sponzormi, zanietencami a železnicami…, rado obnovilo na týchto atraktívnych tratiach aspoň sezónnu, resp. turistickú dopravu. Stačil by napríklad jeden pár víkendových vlakov v letných mesiacoch, ktorý by priviezol turistov do zaujímavého a hodnotného kraja, ktorý je doslova nabitý historickými a prírodnými pozoruhodnosťami. Verí, že práve takto by do regiónu prišlo ešte viac turistov a návštevníkov, čo by bolo obohatením pre všetky strany.

Tešíme sa na Vás. Dovidenia v Slavošovciach.
Ľubomír Lehotský, KHK

Gemerský-expres 2

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.