Pozývame vás: Gemerský expres do Betliara

M131_1_bigKOŠICE, BETLIAR – V spolupráci s Klubom historických koľajových vozidiel pri rušňovom depe Haniská pri Košiciach, Múzejno-dokumentačným centrom, Železnicami Slovenskej republiky a portálmi VLAKY.NET a AKČNÝ.SK vás eštze stále 10. apríla 2010 pozývame na neopakovateľnú jazdu do čarokrásnej obce Betliar so vzácnymi pamiatkami, parkom a kaštieľom, kam už 7 rokov nepremáva osobná doprava. Doteraz sa registrovalo okolo 42 ľudí. Ak sa tejto akcie chcete zúčastniť aj vy, zaregistrujte sa pomocou e-mailu khkv@khkv.sk, alebo t.č. 0948 / 797 166 (len ak nemáte prístup na internet).

Po príchode na skromnú staničku v Betliari na vás čaká privítanie miestnej samosprávy, ktorá si pre vás prirpavila zaujímavý program.

Po ňom si v prípade záujmu za mimoriadne výhodné vstupné prehliadnuť expozíciu kaštieľa. Zo staničky do kaštieľa je doslova pár sto metrov, teda výlet je nenáročný. Partnerom podujatia je opäť Slovenské národné múzeum. Po prehliadke bude k dispozícii multifunkčné ihrisko, ktoré zapožičala obec Betliar. Určite preto nebude na škodu ak so sebou vezmete aj loptu, alebo iné športové náčinie. Tí z vás, ktorí radšej uprednostňujú prechádzky romantickým parkom sa môžu vydať po jeho zákutí. Z občerstvením si nemusíte robiť veľké starosti. V obci sa nachádza reštaurácia, obed v nej však nie je dopredu rezervovaný.

Všetky dôležité info o pamätihodnostiach a turistické informácie o regióne Gemer sa dozviete na www.gemer.biz

gemer

Miestni obyvatelia ale aj návštevníci regiónu mali naposledy príležitosť povoziť sa lokálkou po tejto trati pred 7 rokmi, kedy bola zrušená.Preto neváhajte využiť príležitosť!

Po úvodnom programe na stanici bude pre miestnych obyvateľov opäť vypravený vlak do Gemerskej Polomy, Henckoviec a Nižnej Slanej, odkiaľ bude po obehu rušňa pokračovať do Rožňavy. Po opätovnom obehnutí rušňa sa vlak vydá  späť Nižnej Slanej, kde vysadí cestujúcich a odtiaľ do Betliara. Organizátori však nezabúdajú ani na vás, ktorí by ste sa chceli previesť horným úsekom trate. Nostalgický vlak sa preto do Nižnej Slanej vydá popoludní ešte raz a na ceste späť o 16:00 naposledy zastaví v Betliari, aby zobral tých z vás, ktorí sa horným úsekom previesť neboli. Keďže grafikon nepustí, organizátori v Betliari nečakajú na žiadnych opozdilcov.

Viac informácií o obci Betliar a jej okolí nájdete -TU-.
Viac o pamätihodnostiach obce Betliar sa dočítate -TU-.

Upozornenie:

Spolu s organizátormi sa spoliehame na vašu serióznosť a veríme, že ak sa na jazdu zaregistrujete, prídete na ňu aj v príapde nepriaznivého počasia. Cestovné sa dopredu nevyberá, budeme však veľmi radi, ak po vašom registrovaní na akciu aj skutočne prídete, alebo túto zmenu organizátorom včas oznámite. V opačnom prípade totiž ukrátite o jazdu tých záujemcov, ktorí by sa na tejto akcií veľmi radi zúčastnili.

Pokiaľ máte skutočný záujem o neopakovateľnú jazdu do Betliara, neváhajte a čo najskôr si rezerrvujte lístok e-mailom na adrese khkv@khkv.sk. Tí z vás, ktorí nemajú prístup na internet môžu využiťť telefonickú registráciu – t. č. 0948/797 166.

logoVE

Cestovný poriadok
GEMERSKÉHO EXPRESU
KOŠICE – BETLIAR
Košice Odchod 08:00
Rožňava Príchod 09:20, Odchod 09:35
Betliar Príchod 09:50
Kyvadlová jazda
BETLIAR – GEMERSKÁ POLOMA – HENCKOVCE – NIŽNÁ SLANÁ – ROŽNAVA – NIŹNÁ SLANÁ – BETLIAR
Betliar Odchod 10:20
Gemerská Poloma Príchod 10:25, Odchod 10:29
Henckovce Príchod 10:32, Odchod 10:34
Nižná Slaná Príchod 10:45, Odchod 10:55
Betliar Príchod 11:15, Odchod 11:16
Rožňava – mesto Príchod 11:25, odchod 11:30
Rožňava Príchod 11:35, Odchod 11:45
Betliar Príchod 12:00, Odchod 12:02
Gemerská Poloma Príchod 12:07, Odchod 12:09
Henckovce Príchod 12:12, odchod 12:13
Nižná Slaná Príchod 12:26, odchod 12:35
Betliar Príchod 12:55
BETLIAR – KOŠICE
Betliar Odchod 15:03
Gemerská Poloma Príchod 15:08, Odchod 15:10
Nižná Slaná Príchod 15:25, Odchod 15:37
Gemerská Poloma Príchod 15:52, Odchod 15:53
Betliar Príchod 15:58, Odchod 16:00
Rožňava Príchod 16:15, Odchod 16:30
Košice Príchod 17:50
Cestovné Jednosmerný lístok: Dospelí – 6 €, Deti – 3 €
Obojsmerný lístok: Dospelí – 9 €, Deti – 4 €
Rodinný lístok: 25 €
Kyvadlová jazda Betliar – Nižná Slaná – Rožava a späť: 1 €
Cestujúci s platným obojsmerným lístkom majú kyvadlovú dopravu v cene
Dopravca Klub historických koľajových vozidiel pri rušňovom depe Haniská pri Košiciach

Nezabudnite:

– Rezervácie sú bezplatné, možno sa registrovať už 4 týždne pred akciou
– Rezervácie zanikajú najneskôr 15 minút pred odchodom vlaku (v Košiciach)
– Pribaľte si dobrú náladu a aj štipku trpezlivosti.
– Ak sa Vám doma zvýši nejaké EURO navyše, budeme radi, ak prispejete na opravu historických lokomotív v správe KHKV.
– Ak ešte môžete, venujte KHKV 2% z dane. Tlačivo a informácie na www.khkv.sk

Ďalšie zaujímavé akcie:

Počas akcie Prebúdzanie Katky (24. – 25. apríla 2010) sa KHKV vydá 3x na nostalgickú jazdu do Medzeva – z toho 2x v sobotu a raz v nedeľu. Počas týchto dní organizátori vyrazia aj na okružné jazdy okolo Košíc a unikátne aj na nákladnú stanicu! Takto budete mať jedinečnú mpžnosť pozrieť si miesta, kde mnohí z vás ešte neboli.

8. mája 2010 KHKV opäť vypravý Jasovský expres, ktorý však bude iný ako ten minuloročný.

5. júna 2010 je pripravená lahôdka, jazda do Slavošoviec, rodiska známeho rozpravkára Pavla Dobšinského. Pre dobrodruhov bude prirpavená výprava do opusteného tunela, ktorým nikdy žiadny vlak neprešiel. Na spiatočnej ceste nebude chýbať zastavenie v Štitníku, kde budete môcť vzhliadnuť unikátnu pamiatku – gotický kostol.

Podrobnejšie informácie o týchto ako aj ďalších akciách nájdete včas na našej stránke, alebo na klubovej stránke www.khkv.sk.

Plagát Betliar

Gemerský expres-cestovný poriadok.pdf

Autor: Jaroslav Filo
Za informácie ďakujeme Ľubomírovi Lehotskému, manažérovi pre komunikáciu KHKV.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.