Pozývame Vás: Fotojazda s trolejbusom Škoda 14 Tr 08/7 v Banskej Bystrici

Skoda 14 Tr_08 BBBANSKÁ BYSTRICA – V spolupráci so Soukromnou skupinou přátel dopravy a Dopravným podnikom mesta Banská Bystrica Vás srdečne pozývame na našu prvú tohtoročnú akciu – fotojazdu s trolejbusom Škoda 14 Tr 08/7 ≠1001, ktorá sa skutoční v sobotu 13. júna 2015 od 14:30.

Počas viac ako 3-hodinovej akcie si dopravní nadšenci určite prídu na svoje. Fotojazda bude začínať na Železničnej stanici, odkiaľ sa vydáme na okružnú jazdu mestom. Naša trasa povedie cez Námestie Slobody, Úsvit, Tulskú, Moskovskú, Internátnu, Roossveltovu nemocnicu, Poľnú a TESCO k Vozovni Kremnička a odtiaľ späť na Železničnú stanicu s plánovaným príchodom o 18:00.

Sme radi, že sa nám vďaka spolupráci s partnermi do ulíc mesta opäť podarí vypraviť unikátny trolejbus, ktorý sa už do bežnej premávky nasadzuje len pri mimoriadnych udalostiach. Som presvedčený, že táto akcia priláka nadšencov nie len zo Slovenska, ale aj zo susednej Českej republiky,“ povedal Jaroslav Filo, predseda združenia. 

Voz ≠1001 bol vyrobený v roku 1988 v závode Škoda Ostrov, Ostrov nad Ohří a k jeho sprevádzkovaniu došlo o rok neskôr. Jedná sa tak o najstarší premávkový trolejbus, ktorý je unikátny aj svojím prototypovým interiérom a prototypovým napájaním 750 V.

Cena fotojazdy je 13,- € / osoba. Na akciu sa treba registrovať prostredníctvom e-mailu zdruzenie@veterany.eu.

Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.