Pozývame vás: Bratislava pre všetkých, Víkend otvorených dverí samosprávy hlavného mesta (Aktualizované k 12. 04. 2010)

Bratislava-pre-vsetkychBRATISLAVA – Aj tento rok sa pri príležitosti sviatku Svätého Juraja uskutoční obľúbené víkendové poduajtie Bratislava pre všetkých, Víkend otvorených dverí samosprávy hlavného mesta. Dotknite sa mesta, to je slogan 7. ročníka tohto populárneho víkendového podujatia ktoré sa uskutoční od 24. do 25. apríla 2010. V nasledujúcom článku vám prinášame FINÁLNU verziu programu tohto podujatia.

 

 

Štvrtok 22. 04. 2010

Slovakia Cantat 2010
19:00
Jezuitský kostol najsvätejšieho spasiteľa
4. medzinárodný festival speváckych zborov v Bratislave.
Otvárací koncert festivalu

Piatok 23. 04. 2010

Slovakia Cantat 2010
09:00 – 21:00
Súťažné vystúpenie speváckych zborov v Moyzesovej sieni.

14:00 – 16:00
Festivalové zborové koncerty v Koncertnej sieni Klarisky na Farskej 4.

19:00
Koncert sakrálnej hudby v Jezuitskom kostole Najsvätejšieho Spasiteľa, Františkánske námestie.

Zo školských lavíc do atletickej haly Elán
XIV. séria zmiešaných štafiet škôl na 4×200 m.
10:15 – 14:00

Bratislava moje mesto
14:00
Slávnostné vyhodnotenie literárnej súťaže v Mestskej knižnici

Slávnostné otvorenie pavilónu primátov
14:00
ZOO Bratislava
Na pozvánky pre VIP hostí a médiá

Devínsky hrad v maľbe a grafike
16:00
Otvorenie výstavy v Mirbachovom paláci na Františkánskom námestí 11.

Slávnostný večer – odovzdávanie cien primátora
Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava (Zrkadlová sieň primaciálneho paláca)
Vstup len na pozvánky
Príchod hostí 18:00 – 18:50

Sobota 24. 04. 2010

Deň otvorených dverí primátora v Primaciálnom paláci
Navštívte priestory kancelárie primátora Hlavného mesta Bratislavy v Primaciálnom paláci V deň otvorených dverí.
09:00 – 18:00

Primáciálny palác – Obrazáreň
09:00 – 18:00
Bezplatný vstup

Bratislava chutííí
Prešporské rána
09:00 – 18:00
Primaciálny palác – Nádvorie Svätého Juraja

Slovakia Cantat 2010:
09:00 – 16:00
Súťaž speváckych zborov v Moyzesovej sieni

11:00 – 17:00
Festivalové zborové koncerty v kocertnej sieni Klárisky na Farskej 4.

19:00
Slávnostné vyhlásenie výsledkov 4. medzinárodného súťažného festivalu speváckych zborov v Bratislave
Hlavné námestie

19:00 – 22:30
Slávnostné ukončenie festivalu
Primaciálny palác – mezanín
Len na pozvánky

Bratislava objektívom detí a mládeže
10:00 – 17:00
– pod záštitou Mestského detského parlamentu
– Hviezdoslavovo námestie – autobus Mercedes Capacity

Odpečatenie mestských brán
10:00
Symbolické odpečatenie Michlskej brány a symbolické otvorenie turistickej sezóny – pozvánka pre všetkých do mesta Bratislava.

Vláčik Prešporáčik
09:00 – 15:00
Prehliadka historického centra Bratislavy vláčikom prešporáčikom.
Odchod každých 30 minút z pred Informačného centra BKIS na Klobúčnickej ulici.

Turistom vo vlastnom meste
09:00 – 19:00
Prrehliadky Bratislavy na bicykli, pešie prehliadky historického centra a prehliadky mesta historickou električkou so sprievodcom BKIS.

■ Prehliadky Bratislavy s historickou električkou
    09:00 – 18:00
Nástup a výstup na Námestí Ľudovíta Štúra
Odchody: cca každých 40 minút

Trasa: Námestie Ľudovíta Štúra – Šafárikovo námestie – Námestie SNP – Obchodná – Radlinského – Vazovova – Krížna – Americké námestie – Jesenského – Mostová – Námestie Ľudovíta Štúra

■ Prehliadka Bratislavy na bicykli
    10:00 – 19:00

    Požičovňa bicyklov Luka Tours, detské ihrisko Fajnorovo nábreži

■ Pešie prehliadky Bratislavy so sprievodcom
    10:00 – 18:00

Program v jednotlivých hodinách:

■ 10:00 – 11:00 Pešia prehliadka historického centra
Trvanie: 1 hodina
Miesto stretnutia: BKIS, Klobučnícka 2

■ 10:00 – 12:00 Tematická prehliadka: Bratislavské naj… Čo ešte neviete o Bratislave? Bratislavské maximá, priority, kuriozity.
Trvanie: 2 hodiny
Miesto stretnutia: Primaciálne námestie, pri studni

■ 11:00 – 13:00 Tematická prehliadka: Veľké lásky Bratislavy: Kto boli slávne páry a milenecké dvojice, ktorých príbeh lásky sa spája s Bratislavou?
Trvanie: 2 hodiny
Miesto stretnutia: Primaciálne námestie, pri studni

■ 12:00 – 13:00 Pešia prehliadka historického centra
Trvanie:1 hodina
Miesto stretnutia: BKIS, Klobučnícka 2

■ 14:00 – 16:00 Tematická prehliadka: Bratislavské naj… Čo ešte neviete o Bratislave? Bratislavské maximá, priority, kuriozity.
Trvanie: 2 hodiny
Miesto stretnutia: Primaciálne námestie, pri studni

■ 14:00 – 16:00 Tematická prehliadka: Rozmanitá Bratislava: Mesto národov, národností, etník a náboženstiev.
Trvanie: 2 hodiny
Miesto stretnutia: pri Morovom stĺpe na Rybnom námestí

■ 14:00 – 15:00 Pešia prehliadka historického centra v anglickom a nemeckom jazyku        
Trvanie:1 hodina
Miesto stretnutia: BKIS, Klobučnícka 2

■ 17:00 – 18:00 Pešia prehliadka historického centra
Trvanie: 1 hodina
Miesto stretnutia: BKIS, Klobučnícka 2

Deň otvorených dverí v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava
10:00 – 16:00
Prehliadky priestorov a technických zákutí spojené s vtipným odborným výkladom Fantóma divadla / možnosť zakúpenia vstupeniek na májové predstavenia v ten deň priamo v pokaldnici divadla / rozšírenie klubu priateľov divadla formou vyplňovania anketových lístkov – následné žrebovanie vstupeniek

Divadlo a galéria Gašparkovo
Rudnayovo námestie 4
11:00 Ja a moaj sestra, divadeľné predstavenie
14:00 O pahltnom hadovi, divadeľné predstavenie
17:00 Nebolo a potom bolo, divadeľné predstavenei

Deti základných umeleckých škôl koncertujú pre Bratislavčanov
10:00 – 17:00
Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca
10:00 – ZUŠ Istrijská11:00 – ZUŠ Daliborovo nám.
12:00 – ZUŠ Jána Albrechta Topoľčianska
13:00 – ZUŠ Miloša Ruppeldta Panenská
14:00 – ZUŠ Eugena Suchoňa Batkova
15,00 – ZUŠ Ľudovíta Rajtera Sklenárova
16:00 – ZUŠ Hálkova17:00 – ZUŠ Vrbenského

Námestie detí
10:00 – 17:30
Hlavné námestie
Prezentácie činností základných umeleckých škôl, centier voľného času a detských a mládežníckych organizácií – stánky, ukážky prác detí, programy na pódiu.

Dotknite sa mesta: Slávnostné otvorenie EUROVEY
10:00 – 21:00

10:00 – 19:00
Plnofarebné námestie M. R. Štefánika
Program na náemstí:

– rôznofarebný hudobno-tanečno-divadelný program pre malých aj veľkých divákov, program sprevádza Marianna Kovačechová „Cirkus obrov“ – Creative Shows Bratislava
– interaktívna cirkusová estráda plná obrovských bábok, chodúľov, súťaží a kaskadérskych kúskov
„O psíčkovi a mačičke“ a „O smutnom kráľovi“ – Harry teater Banská Bystrica
„Cirkusové zvieratká“ – Bibiana, medzinárodný dom umenia pre deti
– tvorivá dielňa, v ktorej si deti z papiera vytvoria masky zvieratiek a zahrajú sa s nimi
„Tanec pre ulicu“ – Alternatívne divadlo a tanečná škola elledanse
Site specific project – tanec inšpirovaný priestorom
Ďalej uvidíte a zažijete: balónovú show, súťaže, face painting, žonglérov, mímov, chodúle, živé sochy

18.00
Krst a slávnostné uvedenie nového bratislavského mesačníka „Metropola – Staré Mesto“

19:00
Slávnostný akt odovzdania nového námestia verejnosti

20:00 – 21:00
Galaprogram k slávnostnému odovzdaniu Námestia M.R. Štefánika hlavnému mestu Bratislava a verejnosti
– účinkujú: La Fura Dels Baus (Španielsko), Under My Spell – Orchester Viva Musica, Adriana Kučerová (soprán), Oskar Rózsa (dirigent)
Ohňostroj

Bratislavský jarmok
10:00 – 20:00
Nádvore Apponyiho paláca
Predaj tradičných výrobkov z dreva, kovu, drôtu, keramiky, skla, výšiviek

Vojenský cintorín a pamätník padlým v I. svätovej vojne
10:00 – 21:00
Petržalka – Kopčany
Cintorín otvorený pre verejnosť

Detský parlament – Záujem o veci verejné
11:00 – 12:00
Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca

Kaplnka Svätého Jakuba
14:00 – 18:00
Vstup do podzemia v sprievode pracovníkov Mestského ústavu ochrany pamiatok v Bratislave.
Námestie SNP, pred Starou Ttžnicou

Fanfárový koncert z balkóna Primaciálneho paláca
16:00 – 16:30
Bratislavská dychová harmónia

Múzeum mesta Bratislava:
Otvorené 10:00 – 18:00
Bezplatný vstup do expozícií:

■ Múzeum historických interierov, Apponyiho palác, Radničná1
  – Sprístupnenie štúdijného depozitáru
     14:00 – 19:00
    
Štúdijnáý depozitár skla, keramiky a porcelánu otvorený re verejnosť
     Režim návštev: regulovaný, vstup je každú celú hodinu od 10:00 do 19:00 vrátane (maximálne 30 osôb na jeden vstup)
  – Deti základných umeleckých škôl koncertujú pre Bratislavčanov
   14:00 – 18:00
  14:00 – ZUŠ Jána Albrechta Topoľčianska
  14:45 – ZUŠ Daliborovo nám.
  15:30 – ZUŠ Miloša Ruppeldta Panenská
  16:15 – ZUŠ Vrbenského
  17:00 – ZUŠ Ľudovíta Rajtera Sklenárova
■ Múzeum vinohradníctva, Apponyiho palác, Radničná 1
  – Ochutnávka vín spojená s  predajom
    10:00 – 20:00
■ Múzeum Arthura Fleischmanna, Biela 6
■ Múzeum zbraní – Michalská veža, Michalská ulica
■ Múzeum J. N. Hummela – rodný dom, Klobučníck 2
■ Múzeum hodín – dom U dobrého pastieraˇ, Židovská 1
■ Múzeum Farmácie – Lekáreň u Červeného raka, Michalská ulica:
   – Nádoby na liečivá
     Sprístupnenie dlhodobej výstavy ako voľné pokračovanie expozície v Múzeu Farmácie
■ Hrad Devín, Muránska ulica:
   – Kto sa hrá, nehnevá – spoločenské hry v minulosti
     Sprístupneni evýstavy s tematikou vývoja a histórie spoločenských hier
■ Antická gerulata Rusovce

Galéria mesta Bratislavy:
Otvorené 10:00 – 18:00
Bezplatný vstup do expozícií:
■ Pálfyho palác, Panská 19
■ Mirbachov palác, Františkánske námestie 11:
   – Čo prezrádza moja tvár?
      15:00
Tvorivá dielňa pre deti od 5 do 15 rokov. Čo všetko sa dá vyčítať z výrazu ľudskej tváre a čo prezrádza tá moja? Prídte odhaliť tajomstvo záhadných charakterových hláv slávneho sochára F. X. Messerschmidta.
   – Devínsky hrad
      16:00
Prehliadka výstavy s odborným výkladom kurátora výstavy

Mestská knižnica
Bratislava – mesto, ktoré číta
Otvorená 10:00 – 18:00
Deň otvorených dverí Mestskej knižnice na pracoviskách:
– Úsek krásnej a cudzojazyčnej literatúry, Laurinská 5
– Úsek odbornej literatúry, Kláriská 16
– Úsek literatúry pre mládež, Kapucínska 3
– Úsek hudobnej a umenovednej literatúry, Kapucínska 1

– výpožičné služby
– zapisovanie nových čitateľov bez poplatkov
– bezplatný internet

Sprievodné podujatia:

■ Bratislavská burza kníh
    10:00 – 18:00
    Kláriská 16 – dvor
    Organizátori:
Mestská knižnica v Bratislave v spolupráci so Staromestskou knižnicou, Knižnicou bratislava Ružinov, Knižnicou Bratislava Nové mestio a Miestnou knižnicou Petržalka.
    Burza kníh potrvá až do 29. apríla 2010.

■ Postrach Samko
    14:00
    Letná čitáreň u Červeného raka, Michalská 26 (v príapde nepriaznivého počasia Úsek literatúry pre deti  mládež, Kapucínska 3)
    Divadeľné predstavenie pre deti, účinkuje Teatro neline

■ Ukážka výcviku vodiacich psov
    15:00
    Letná čitáreň U červeného raka, Michalská 26

■ Pocta PET LAHVI
    16:00
    Galéria Artotéka, Kapucínska 1
    Otvorenie výstavy Veroniky Richnerovej a Michala Cihlára

Športoviská STARZ-u otvorené pre Bratislavčanov
10:00 – 22:00:

■ Zimný štadión v Dúbravke:
   Harmincova 2
– Bezplatné korčuľovanir pre verejnosť 
   10:00 – 17:00

– Hokejové skupiny 
   18:00 – 22:00

  
Rezervácia hodinových blokov na : 02 / 64 288 963

■  Bedmintonové kurty – bezplatný vstup
     Harmincova, vchod z Bulkovej ulice
     10:00 – 20:00

     Rezervácia kurtov na. 02 / 64 366 171

■ Plaváreň Pasienky, Junácka 4
– Bezplatné plávanie pre verejnsoť v 50 metrovom bazéne 
   10:00 – 20:00

– Meranie tuku, ukážky prvej pomoci
  
11:00 – 19:00
  
Slovenský červený kríž

■ Areál STaRZ, Drieňová 11
   10:00 – 20:00

– Bezpaltný vstup do areálu
–  Asfaltové ihriská na Basketbal
– Futbalové trávnaté ihrisko
– Viacúčelové ihrisko s umelou trávou
– Tenisové kurty
– Tenisová hala
   Rezervácia ihrísk: 0903 / 791 824

Deň otvorených dverí v Zoologickej záhrade s bezplatným vstupom ¦ 09:00 – 18:00
■ 09:00 – 18:00 Prezentácia slovenských ľudových remesiel
    Námestie pri výbehu zebier
    Škola remesiel pre deti
    na námestí pri výbehu medveďov
■ 09:30 Krst knihy Se šimpanzy ve dne, v noci, rozhovor s autorkami knihy Irenou Gálovou a Anastáziou Kolárovou a s vydavateľkou knihy + krst knihy riaditeľkou ZOO Bratislava
■ 09:30 – 09:35 Vystúpenie etno skupiny Afrocompana
■ 13:00 – 14:30 Zábavný program na hlavnom pódiu
– súťažné bloky pre deti
– zábavné informácie o krajinách pôvodu nových obyvateľov ZOO
– vystúpenie detskej tanečnej skupiny B.S.G. (disco, hip-hop)
– vystúpenie etno skupiny
■ 10:00 – 17:00 Animačné programy
    Interaktívne súťaže a hry pre deti a dospelých na rôznych meistach areálu
Fany mejkap – maľovanei na tvár – zábavné maľovanie špeciálnymi farbami, kreatívne motívy a obrázky zvierat (pri hlavnom pódiu)
vizážistky – maľovanie mamičiek pri Hlavnom pódiu
zvierací súboj s opicou – aréna, 3D zvieracie hlavy aj mdoel opice, mäkké meče a zábavný súboj pre veľkých i malých pri jazierku plameniakov.
petangue – petangue gule pri jazierku plameniakov
kŕmenie opíc – 2D rekvizita opíc, gumené banány a šikovné ruky pre deti pri hlavnom pódiu
vozenie na koníkoch v detskom ihrisku

Deň otvorených dverí v Botanickej záhrade UK s bezplatným vstupom ¦ 09:00 – 18:00
Botanická 3
– Informácie o pestovaní rastlín – kaktusy, sukulenty, skalničky, ihličnany
– Predaj nadproduktov – kaktusy, sukulenty, skalničky, ihličnany

Deň otvorených dverí vo vodárenskom múzeu BVS
13:00 – 17:00

– výstava výtvarných diel zamestnancov BVS a.s. „Voda očami vodárov“
– sprístupnenie ostrova Sihoť
Devínska cesta 1

Nedeľa 25. 04. 2010

Slovakia Cantat 2010
09:00 – 12:00
Vystúpenie speváckych zborov počas svätých omší v Bratislave

Vláčik Prešporáčik
10:00 – 15:00
Prehliadka historického centra Bratilavy vláčikom Prešporáčikom .
Odchod každých 30 minút spred Informačného centra BKIS na Klobúčnickej 2

Turistom vo vlastnom meste
09:00 – 18:00
Pešie prehliadky centra mesta a prehliadky mesta s historickou električkou so sprievocom BKIS

■ Prehliadky Bratislavy historickou električkou 
    09:00 – 18:00
Nástup a výstup na Námestí Ľudovíta Štúra
Odchody: cca každých 40 minút

Trasa: Námestie Ľudovíta Štúra – Šafárikovo námestie – Námestie SNP – Obchodná – Radlinského – Vazovova – Krížna – Americké námestie – Jesenského – Mostová – Námestie Ľudovíta Štúra

■ Pešie prehliadky Bratislavy so sprievodcom
    10:00 – 18:00

■ 10:00 – 11:00 Pešia prehliadka historického centra
Trvanie:1 hodina
Miesto stretnutia: BKIS, Klobučnícka 2

■ 11:00 – 13:00 Tematická prehliadka: Rozmanitá Bratislava: Mesto národov, národností, etník a náboženstiev.
Trvanie:
2 hodiny
Miesto stretnutia:
pri Morovom stĺpe na Rybnom námestí 

■ 11:00 – 13:00 Tematická prehliadka: Deň svätého Juraja v Bratislave.
Trvanie: 2 hodiny
Miesto stretnutia: socha sv. Juraja, nádvorie Primaciálneho paláca

■ 13:00 – 14:00 Pešia prehliadka historického centra
Trvanie:1 hodina
Miesto stretnutia: BKIS, Klobučnícka 2

■ 14:00 – 16:00 Tematická prehliadka: Deň svätého Juraja v Bratislave.
Trvanie: 2 hodiny
Miesto stretnutia: socha sv. Juraja, nádvorie Primaciálneho paláca

■ 14:00 – 15:00 Pešia prehliadka historického centra v anglickom a nemeckom jazyku        
Trvanie:1 hodina
Miesto stretnutia: BKIS, Klobučnícka 2

■ 16:00 – 18:00 Tematická prehliadka: Veľké lásky Bratislavy: Kto boli slávne páry a milenecké dvojice, ktorých príbeh lásky sa spája s Bratislavou?
Trvanie:
2 hodiny
Miesto stretnutia:
Primaciálne námestie, pri studni
Miesto stretnutia:
BKIS, Klobučnícka 2

■ 17:00 – 18:00 Pešia prehliadka historického centra
Trvanie: 1 hodina
Miesto stretnutia: BKIS, Klobučnícka 2

Deň otvorených dverí v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava
10:00 – 16:00

– rozširovanie klubu priateľov divadla  formou vypĺňania anketových lístkov a zlosovanie vstupeniek na show Miroslava Donutila „Cestou necestou“
– živá pozvánka do divadla – aktivity pre deti vo vstupe do divadla: maľovanie na tvár, výstava  a predaj detských kníh Daniela Heviera, predaj kníh a CD Šanca deťom, klauni a žongléri, bábkové divadlo v priestore divadelného bufetu, možnosť vyskúšať si a popozerať bábky, sedenie na vankúšikoch a po zemi 

■ Predstavenia v divadelnej sále:
11:00 Kozliatka, Divadlo bez opony
13.00 Veľkí herci malým deťom, klauniáda Divadlo Úsmev

■ Predstavenia bábkového divadla v priestoroch divadelného bufetu:
13.00 O hračke, s ktorou sa nikto nechcel hrať, Divadielko ŽUŽU
16.00 Na čo máme zúbky, Divadielko ŽUŽU

■ Happening v priestoroch divadelného bufetu:
14:00 – 16:00

Heviho hračkáreň – Jašenie pre deti a ich rodičov s Danielom Hevierom

Primaciálny palác
10:00 – 18:00
Galéria – voľný vstup

Bratislavský jarmok
10:00 – 20:00
Nádvore Apponyiho paláca
Predaj tradičných výrobkov z dreva, kovu, drôtu, keramiky, skla , výšiviek

Vojenský cintorín a pamätník padlých v I. svetovej vojne 
10:00 – 21:00
Petržalka – Kopčany
Cintorín otvorený pre verejnosť

Kačín
11:00
Slávnostné pokrstenie areálu po jeho kompletnej rekonstrukcií

Deti základných umeleckých škôl koncertujú pre Bratislavčanov
11::00 – 14:30
Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca
11:00 – ZUŠ Exnárova
12:30 – ZUŠ Jozefa Kresánka Karloveská
13:30 – ZUŠ Júliusa Kowalského Jesenského

Kaplnka svätého Jakuba 
14:00 – 18:00
Vstup do podzemia v sprievode pracovníkov Mestského úradu ochrany pamiatok v Bratislave.
Námestie SNP, pred Starou tržnicou

Pontifikačná omša
16:00
Pri príležitosti výročia návštevy pápeža Jána Pavla II.
Vajnory

Tancujúca Bratislava
Námestie SNP, pred Starou Tržnicou
16:00 – 20:00

Komorné dni J. N. Hummela
16:00
Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca
5. ročník medzinárodného hudobného festivalu
Otvárací koncert festivalu
Účinkujú poslucháči HTF VŠMÚ v Bratislave a Konzervatória Jozepha Haydna v Eisentadte.

Hommage a Lucia Popp
18:00
Evanielický kostol na Pánskej ulici, alebo Moyzesova sieň
Usporiadatelia: Hlavné mesto SR Bratislava, BKIS, Istrioart
Účinkujú: Zdeněk Muller – dirigent, šéf dirigent Štátnej filharmónie Košice, dirigent Národného divadla v Prahe, Peter Mikuláš – bas, sólista Opery SND, Helena Becse-Szabó – soprán, sólistka Opery SND, Terézia kružliaková – mezzosoprán, sólistka Opery SND, Cappella Istropolitana, Spevácky zbor Lúčnica
Program: Giovanni Battista Pengolesi: Stabat Mater pre soprán, mezzosoprán a sláčikový orchester, Antonín Dvořák, Biblické piesne pre bas a symfonický orchester

Operno-divadeľné predstavenie
19:00
Nová budova SND

Múzeum mesta Bratislava:
Otvorené 10:00 – 18:00
Bezplatný vstup do expozícií:

■ Múzeum historických interierov, Apponyiho palác, Radničná1
   – Sprístupnenie štúdijného depozitáru 
     14:00 – 17:00

    
Štúdijnáý depozitár skla, keramiky a porcelánu otvorený re verejnosť
     Režim návštev: regulovaný, vstup je každú celú hodinu od 10:00 do 19:00 vrátane (maximálne 30 ľudí osôb na jeden vstup)
   – Deti základných umeleckých škôl koncertujú pre Bratislavčanov
     14:00 – 18:00
     14:00 – ZUŠ Jozefa Kresánka Karloveská
     15:00 – ZUŠ Exnárova
     16:00 – ZUŠ Júliusa Kowalského Jesenského
■ Múzeum vinohradníctva, Apponyiho palác, Radničná 1
   – Ochutnávka vín spojená s predajom
      10:00 – 18:00
■ Múzeum Arthura Fleischmanna, Biela 6
■ Múzeum zbraní – Michalská veža, Michalská ulica
■ Múzeum J. N. Hummela – rodný dom, Klobučníck 2
■ Múzeum hodín – dom U dobrého pastieraˇ, Židovská 1
■ Múzeum Farmácie – Lekáreň u Červeného raka, Michalská ulica
■ Hrad Devín, Muránska ulica
■ Antická gerulata Rusovce

Galéria mesta Bratislavy:
Otvorené 10:00 – 18:00
Bezplatný vstup do expozícií:
– Pálfyho palác, Panská 19
– Mirbachov palác, Františkánske námestie 11

Mestská knižnica
Bratislava – mesto, ktoré číta
Otvorená 10:00 – 18:00
Deň otvorených dverí Mestskej knižnice na pracoviskách:
– Úsek krásnej a cudzojazyčnej literatúry, Laurinská 5
– Úsek odbornej literatúry, Klariská 16
– Úsek literatúry pre mládež, Kapucínska 3
– Úsek odbornej literatúry, Kláriská 16

– výpožičné služby
– zapisovanie nových čitateľov bez poplatkov
– bezplatný internet

Sprievodné podujatia:

■ Bratislavská burza kníh
    10:00 – 18:00
    Kláriská 16 – dvor
    Organizátori:
Mestská knižnica v Bratislave v spolupráci so Staromestskou knižnicou, Knižnicou Bratislava Ružinov, Knižnicou Bratislava Nové mestio a Miestnou knižnicou Petržalka.
    Burza kníh potrvá až do 29. apríla 2010.

Športoviská STARZ-u otvorené pre Bratislavčanov
10:00 – 22:00:

■ Zimný štadión v Dúbravke:
   Harmincova 2
– Bezplatné korčuľovanir pre verejnosť 
   10:00 – 17:00

– Hokejové skupiny 
   18:00 – 22:00

  
Rezervácia hodinových blokov na : 02 / 64 288 963

■  Bedmintonové kurty – bezplatný vstup
     Harmincova, vchod z Bulkovej ulice
     10:00 – 20:00

     Rezervácia kurtov na. 02 / 64 366 171

■ Plaváreň Pasienky, Junácka 4
– Bezplatné plávanie pre verejnsoť v 50 metrovom bazéne 
   10:00 – 20:00

– Meranie tuku, ukážky prvej pomoci
  
11:00 – 19:00
  
Slovenský červený kríž

■ Areál STaRZ, Drieňová 11
   10:00 – 20:00

– Bezpaltný vstup do areálu
–  Asfaltové ihriská na Basketbal
– Futbalové trávnaté ihrisko
– Viacúčelové ihrisko s umelou trávou
– Tenisové kurty
– Tenisová hala
   Rezervácia ihrísk: 0903 / 791 824

Deň otvorených dverí v Zoologickej záhrade s bezplatným vstupom ¦ 09:00 – 18:00
■ 09:00 – 18:00 Prezentácia slovenských ľudových remesiel
    Námestie pri výbehu zebier
    Škola remesiel pre deti
    na námestí pri výbehu medveďov
■ 14:00 – 15:00 Zábavný program na hlavnom pódiu
– súťažné bloky pre deti
– zábavné informácie o krajinách pôvodu nových obyvateľov ZOO
– vystúpenie detskej tanečnej skupiny B.S.G. (disco, hip-hop)
– vystúpenie etno skupiny
10:00 – 17:00 Animačné programy
    Interaktívne súťaže a hry pre deti a dospelých na rôznych meistach areálu
Fany mejkap – maľovanei na tvár – zábavné maľovanie špeciálnymi farbami, kreatívne motívy a obrázky zvierat (pri hlavnom pódiu)
vizážistky – maľovanie mamičiek pri Hlavnom pódiu
zvierací súboj s opicou – aréna, D zvieracie hlavy aj mdoel opice, mäkké meče a zábavný súboj pre veľkých i malých pri jazierku plameniakov.
petangue – petangue gule pri jazierku plameniakov
kŕmenie opíc – 2D rekvizita opíc, gumené banány a šikovné ruky pre deti pri hlavnom pódiu
vozenie na koníkoch v detskom ihrisku

 Mestské lesy pozývajú Bratislavčanov:

■ Kamzík
    10:00 – 18:00
    Lanoland – Lanové centrum na Kolibe
    Bezplatný vstup

■ Partizánska lúka
   10:00 – 19:00
   Bezpaltné člnkovanie na IV. rybníku
   Bezplatný vstup na skákacie trampolíny

■ Kačín
   11:00 – 22:00
   Celodenný program v rámci otvorenia areálu po kompletnej rekonštrukcií.
Gastronomické špeciality v duchu slovenských tradícií.
   Doprava: Spoj linky č. 43 bude premávať po Kačín

■ Slávnostné pokrstenie areálu, otvorenie Lesníckych dní
   11:00
Rodinný program pre malých i veľkých
11:00 – 20:00
Zážitkové spoznávanie lesa – predstavenie lesa deťom lesnými pedagógmi pomocou hier a súťaží, hudba, súťaže v lukostrelbe, skauti, divadielko pre deti, ukážky remesiel, hľadanie kačiek, súťaž o najkrajšiu kresbu kačky.
Večerný program
20:00 – 22:00
Hudba, ohňová a hudobná šou.

Závodisko Bratislava
Starohájska 29, Petržalka – Starý háj
14:00
Cena primátora Bratislavy
Závodisko Bratislava pozýva na dostihový deň!

Bratislava dobíja MT. Everest
10:00 – 17:00
Lanové centrum Liana v exteriéri Auparku
Návštevníci bez rozdielu veku si budú mať možnosť vyskúšať športové schopnosti, zručnosti a obratnosť v podmienakch, aké bežne nezažijú pri iných tradičných športoch. Bude sa dobíjať najvyššia hora sveta – MT Everest. Akcia je súčasťou festivalu Hory a mesto. Expedícia sa začne v predpoludňajších hodinách, dobytie everestu sa očakáva okolo 17:00 vztýčením vlajky Bratislavy na jeho vrchole.

Ako vidíte program Bratislavy pre všetkých je aj tento rok veľmi bohatý. Je však iba na vás, ktoré z týchto podujatí sa rozhodnete navštíviť.

Podrobnejšie informácie o premávke historických vozidiel ako aj o posilnení mestskej hromadnej dopravy počas tohto podujatia vám prinesieme v samostatnom článku hneď ako ich budeme mať k dispozícií.

Reportáž zo 6. ročníka Bratislavy pre všetkých si môžete prečítať TU.

Zdroj: informačný magazín in■ba a www.bratislava.sk
Redakčná úprava: Jaroslav Filo

3 Comments

  1. chcela by som sa spytat ci v ramci bratislavy pre vsetkych tento vikend bude premavat aj lod na Devin?

  2. Re Daniela: Vyhliadkové plavby na Devín začínajú počas víkendu 24. a 25. apríla 2010. Viac tu: https://www.veterany.eu/?p=12726. Tieto vyhliadkové plavby loďou sú ale neni súčasťou podujatia Bratislava pre všetkých a teda nie sú zadarmo. To však ale neznamená, že sa s tou loďou počas tohto podujatia nemôžete odviesť.

Pridať komentár

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.