Pozývame vás: 32. ročník „Pohádkového lesa“

Pohadkovy les 2DIVOKÁ U ZDOUMEK – V sobotu 22. mája 2010 vás pozývame na 32. ročník „Pohádkového lesa“. Ide o najstaršiu akciu tohto typu v Českej republike, ktorá je tento rok výnimočná tím, že súčasne prebehnú oslavy 130. výročia trate Hulín – Kroměříž a 115. výročia lokálky Kojetín – Továčov.

Táto akcia má na Kroměřížsku už dlhodobú tradíciu. Tento rok vás do Zdoumek po ročnej prestávke opäť odvezie parná mašinka „Matěj“ 433 002. Radenie vlaku by malo vyzerať trošku netradične: 433 002 + 020 + 020 + 020 + 020 + 020 (5xBix) + Baa (bufet) + Daa (služobný). N postrku medzi Kroměříží a Valašským Meziříčím vypomôže ešte T 466 0007 „Pieĺstick“. Pre účastníkov akcie bdue v ŽST Kroměříš pripravená výstava strojov na stavbu a údržbu tratí, vlečkových lokomotív a hasičskej techniky. Mezi Zborovicemi a Tobáčovem bude po celý deň pendlovať mimoriadny parný vlak, ktorého cestovný poriadok nájdete na priloženom plagáte.

Zo Zdounek do Divok bude návštevníkov BEZPLATNE prepravovať kyvadlová doprava. POZOR ZMENA! Tento rok nebudú premávať historické autobusy z 50. –  70. rokov ako je uvedené na plagáte, ale autobusy KRODOS (ČSAD Kroměříž).

Autor: Stanislav Plachý
Spracoval: Jaroslav Filo

Pohadkovy les 2

Pohadkovy les

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.