POZVÁNKA | Výlet do Čierneho Balogu

TRENČIANSKA TEPLÁ, ČIERNY BALOG – Pre veľký záujem v uplynulom roku, sme sa aj tohto roku rozhodli dať druhú šancu tým, ktorí sa nezmestili do nášho vláčika a pripravili sme výlet našou motorovou súpravou do Čierneho Balogu v dňoch 24. – 26. mája 2024.

Z nášho vlaku uvidíte to, čo v bežných vlakoch koľkokrát ani len nestihnete za oknom zaregistrovať. Čaro stredoslovenských hôr a výnimočné miesta na  trati SNP cez Čremošné  a Harmanec si budete môcť vychutnať plnými dúškami a možno sa aj dozviete niečo viac od sprievodcov vo vlaku. Keďže ideme na výlet a nie na dostihy, naplánovali sme v piatok cestu tam a v nedeľu naspäť. Z Trenčianskej Teplej do  Hronca Vás dovezie náš „orchestrión“ Miško M152.0160 so svojím verným druhom „prívešákom“ Blm 24-29 002. Tu bude pre Vás pripravený mimoriadny úzkorozchodný vlak, ktorý Vás dovezie do Čierneho Balogu. 

Po zrelej úvahe sme dospeli k záveru, že ubytovanie si každý vybaví sám na svoje náklady, lebo nie každému by sme dokázali vyhovieť štandardom alebo cenou ubytovania či stravy. Celú sobotu budete mať takisto len pre seba a podľa svojho uváženia si môžete vybrať z mnohých balockých atrakcií, z ktorých sú najznámejšie Čiernohronská železnička spolu s lesníckym skanzenom vo Vydrove. Je tu však aj Osrblie a osada Tri Vody, kde môžete nájsť prastarú vysokú pec na výrobu železa, či dlhú Kamenistú dolinu s tajchom na Hrončoku alebo tajomný Dobročský prales pod Klenovským Veprom. Len kúsok za východným hrebeňom sa dá navštíviť chýrny salaš na Zbojskej či raritná ozubnicová železnica Z Pohronskej Polhory do Tisovca. 

V nedeľu Vás odvezieme naspäť do Žiliny a Trenčianskej Teplej po druhej zaujímavej trati cez Kremnicu, kde budete mať možnosť pri trojhodinovej pauze spoznať krásy a zaujímavosti tohto starého banského mesta. Z vrcholovej stanice Kremnické Bane uvidíte malý kostolík sv.Jána Krstiteľa, pri ktorom sa nachádza geografický stred Európy a o niekoľko kilometrov ďalej aj najkratší, iba 37m dlhý,  tunel v sieti slovenských železníc na Turčeku.

Tešíme sa na Vás!

Odporúčané ubytovacie kapacity: 

1. Ski Penzión Čierny Balog s kapacitou do 60 miest
2. Chata Slovenka
3. U Deda a Starkej na Dobroči

Cestovné: 

Jednosmerný cestovný lístok Trenčianska Teplá – Čierny Balog: dospelí 25,- €dieťa od 6 do 5 rokov 15,- €
Spiatočný  cestovný lístok Trenčianska Teplá – Čierny Balog a späť: dospelí 35,- € dieťa od 6do 15 rokov 20,- €

Viac informácií na telefónnom čísle 0907 162 963 a predpredaj cestovných lístkov na : spd.rezervacie@gmail.com. Náhľad na rezervačný systém TU.

Patrik Pagáč, Spoločnosť Považskej dráhy Žilina

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.