POZVÁNKA | Veľká cena veteránov Pezinská Baba 22

PEZINSKÁ BABA – Veteran Car Club Pezinok, člen Združenia historických vozidiel Slovenskej republiky vás pozýva na jazdu pravidelnosti do vrchu, prehliadku renovátorskej činnosti a úroveň ovládania historických vozidiel, ktorá sa uskutoční už túto sobotu 18. júna 2022. Toto podujatie je určené pre historické automobily, úžitkové vozidlá a motocykle do roku výroby 1970 a unikátne vozidlá novšieho roku výroby.

 

Vozidlá účastníkov súťaže budú rozdelené do kategórií:

AUTOMOBILY:
– Do roku 1945
– Do roku 1970
– Trieda špeciál do roku 1980

MOTOCYKLE:
– Do roku 1945
– Do roku 1970
– Trieda špeciál do roku 1980

V prípade menšieho počtu (menej ako 5) špeciálov v oboch kategóriách sa táto zlučuje s najbližšou. Maximálny počet účastníkov je obmedzený. Usporiadateľ si v prípade veľkého počtu prihlásených vyhradzuje právo výberu v prospech vozidiel starších, vzácnejších, resp. originálnejších. Usporiadateľ si vyhradzuje právo neprijať do súťaže vozidlo, ktoré nebude vzhľadovo, technicky alebo historicky korektné – toto rozhodnutie nemusí zdôvodniť.

Štartujúce vozidlo musí spĺňať ustanovenia platnej Vyhlášky MDVRR SR o prevádzke vozidiel v cestnej premávke. Jazda pravidelnosti sa koná na uzavretej trase o dĺžke 5,5 km do vrchu Pezinská Baba. Jazdí sa v smere od Pezinka do horského sedla Baba.

Program:

07:00 – 09:00 Organizačné a technické preberanie vozidiel
07:00 – 09:15 Raňajky
09:00 – 10:00 Výstava vozidiel a zoraďovanie vozidiel v priestoroch štartu
09:30 Rozprava s účastníkmi
10:00 – 12:00 Štart a priebeh prvej jazdy
12:00 – 13:30 Obed
12:00 – 13:30 Kultúrny program
13:30 – 15:30 Štart a priebeh druhej jazdy
16:00 Vyhlásenie výsledkov a dekorovanie víťazov
16:30 Záverečné občerstvenie

Súťažiaci absolvujú dve súťažné jazdy na uzavretej trase. Cieľom súťaže je dosiahnuť čo najmenší časový rozdiel medzi oboma súťažnými jazdami. Jazdný priemer si súťažiaci stanoví sám dosiahnutým časom v prvej súťažnej jazde. Proti nameraným časom nie je možné podať protest. Časomiera je elektronická. Pri zhodnom čase rozhoduje víťazí vozidlo so skorším rokom výroby, v druhom slede s nižším obsahom motora.

Štartuje sa na pokyn štartéra s motorom v chode podľa pokynov usporiadateľov v intervale cca. 1 min, v prípade potreby v intervale 30 sekúnd. Riaditeľ pretekov môže povoliť odštartovanie viacerých vozidiel naraz. Vozidlá musia mať vpredu upevnené štartovné číslo. V priebehu jazdy je zakázané cúvať s vozidlom, stáť na trati ak nemá vozidlo poruchu a jazdiť v protismere.

Prezentácia účastníkov sa koná v depe umiestnenom v bývalom kameňolome na asi 5-tom kilometri smerom od Pezinka na ceste Pezinok – Malacky v uvedený deň od 07:00 do 09:00.

Riaditeľstvo preteku:
– Riaditeľ pretekov: Robert Blunár
– Zástupca riaditeľa pretekov: Ladislav Kováč
– Vedúci trate a usporiadateľov: Henrich Klokner
– Technický komisár: Norbert Blunár
– Športový komisár: Karol Kintler

Prví traja jazdci z každej kategórie získajú ceny za I., II. a III. miesto. Ďalej odovzdané iné ocenenia podľa možností Veterán Car Clubu Pezinok.

Počas celého dňa je pripravená výstava historických vozidiel, kultúrny program, skákacie hrady, občerstvenie a maľovanie na tvár. Moderuje Richard Vrablec, účinkujú Robo Papp, Paľo Drapák a Kmeťobend.

Kyvadlová doprava anglickým taxíkom ZDARMA v úseku: Rudné bane – Kameňolom od0 8:00 do 16:00

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.