POZVÁNKA | Ukončenie sezóny 2022 na Rendezi

BRATISLAVA – Sezóna 2022 v Železničnom múzeu Slovenskej republiky v starom rušňovom depe Bratislava východ sa nezadržateľne blíži ku koncu a rovnako rýchlo sa približuje aj záverečné podujatie sezóny. Už túto sobotu 15. októbra 2022 sa posledný krát v tomto roku otvoria pre širokú verejnosť brány múzea v starom rušňovom depe Bratislava východ, a to na podujatí Ukončenie sezóny v Železničnom múzeu SR Bratislava východ. Podujatie pre širokú verejnosť pripravujú Železnice Slovenskej republiky – Železničné múzeum Slovenskej republiky v spolupráci s Klubom železničnej nostalgie Bratislava východ, Občianskym združením VLAKY.NET a Klubom priateľov histórie železničnej dopravy Bratislava.

PROGRAM PODUJATIA:

jazda historického motorového vlaku M 286.0018 „Túlavá“ na trati Bratislava-Petržalka – Bratislava hlavná stanica – Železničné múzeum Bratislava východ
jazdy historického motorového vlaku M 286.0018 „Túlavá“ na trati Železničné múzeum Bratislava východ – Bratislava hlavná stanica a späť
jazdy historického motorového vlaku M 286.0018 „Túlavá“ na trati Železničné múzeum Bratislava východ – Bratislava hlavná stanica – Bratislava-Petržalka
stála múzejná expozícia železničných zariadení
10:00 – 17:00 vozenie detí na stanovišti parného rušňa 310.433
10:00 – 17:00 vozenie detí na drezinách
prehliadka múzea so sprievodcom vo vybraných časoch
prezentácia modulového koľajiska Občianskeho združenia Vláčikovo
prezentácia modelového koľajiska v poštovom vozni Fa 5-2085 Klubu železničných modelárov Bratislava

Múzeum bude počas Ukončenia sezóny otvorené v čase od 10:00 do 17:00.

UKONČENEI SEZÓNY (15.10.2022)
Súhrnný cestovný poriadok motorového vlaku
10:10   Bratislava-Petržalka   17:35
10:23 – 10:25   Bratislava-Nové Mesto   |
10:34 – 10:50 14:50 Bratislava hlavná stanica 14:30 16:55 – 17:10
11:30 15:10 Železničné múzeum 14:10 16:35

CENNÍK:

vstupné ZDARMA
jazda historickým motorovým vlakom doobeda z Petržalky a hlavnej stanice 4,-€ / osoba (deti do 6 rokov zdarma, ale len v sprievode dospelej osoby)
jednosmerná jazda poobedňajším motorovým vlakom 2,- € / osoba (deti do 6 rokov zdarma, ale len v sprievode dospelej osoby)
jazda záverečným motorovým vlakom na hlavnú stanicu a do Petržalky 2,- € / osoba (deti do 6 rokov zdarma, ale len v sprievode dospelej osoby)
jazda na stanovišti rušňa 3,- € / osoba
jazda na drezíne/motorovom vozíku 1,- € / osoba (deti do 6 rokov zdarma, ale len v sprievode dospelej osoby)

Lístky na jednotlivé vlaky sa budú predávať pri vlaku alebo vo vlaku.
Deti do 6 rokov neplatia v mimoriadnych vlakoch cestovné, musia však byť v sprievode dospelej osoby a počas jazdy budú sedieť len na kolenách tejto osoby.
Na cestovné sa nevzťahujú žiadne zľavy, cestovné výhody alebo zamestnanecké preukazy.
Cestujúci sú pri jazde ktorýmkoľvek vlakom povinní dodržiavať ustanovenia Prepravného poriadku pre dopravu osôb nostalgickými vlakmi ŽSR, pokyny organizátora a sprevádzajúceho personálu!
Cestujúci v mimoriadnych vlakoch sú povinní kedykoľvek na požiadanie personálu organizátora predložiť na kontrolu platný cestovný lístok alebo miestenku!

Múzeum je prístupné z lokality Východné (ležiacej medzi Račou a Vajnorami a známej tiež ako „Rendez“) asfaltovou cestou, odbočujúcou z račianskeho konca Dopravnej ulice (medzi zastávkami MHD „Sklabinská“ a „Rošňové depo I“) a obchádzajúcou pomedzi sklady, garáže a záhradky račiansky výbežok koľajiska areálu. Mapu so znázorneným prístupom do areálu nájdete TU.
Vstup do areálu múzea z inej, než račianskej strany neodporúčame!

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.