POZVÁNKA | Sezóna jázd historických električiek vo Vysokých Tatrách sa začína

VYSOKÉ TATRY – Už tento víkend sa na trati tatranskej železnice môžete odviezť Trojičkou, TU-čkom, alebo v letnom či zimnom vozni. Občianske združenie Tatranské historické električky a obec Veľký Slávkov vás v sobotu 1. júna pozývajú na Deň detí na železničnom triangli veľký Slávkov, kde bude od 10:00 pripravený zaujímavý program pre malých i veľkých.

Okrem jázd Trojičkou do Starého Smokovca, vás povozia a otočia na triangli, uvidíte ručnú drezinu z občianskeho združenia Detská železnica Košice a budete si môcť aj prehodiť výhybku. Chýbať nebude ani ukážka práce výpravcu, výstava vláčikov, skákací hrad, maľovanie na tvár, železničné suveníry,  hudba, dobrá nálada a občerstvenie pre každé dieťa. Večer od 20:30 si spoločne s Tatranským múzeom kinematografie môžete dopriať premietanie filmov pod holým nebom.

V nedeľu 2. júna 2024 sa zase spolu s OOCR Región Tatry v Tatranskej Lomnici otvorí letná turistická sezóna. Z Popradu do Starého Smokovca a Tatranskej Lomnice pôjde motorový rušeň TU 46 a so sebou potiahne aj historické vozne Kométy, za ním vyrazí vaše obľúbené Trojča s cyklovozňom. Počas jazdy bude mať na palube aj drobné občerstvenie a v Tatranskej Lomnici vám bude do spevu vyhrávať Jazzové trio Tatry.

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.