POZVÁNKA | Premávka Vianočnej električky v Liberci

LIBEREC – V tomto roku sa na pravidelné električkové linky MHD v Liberci po prvý krát vydala osvetlená električka Dopravného podniku miest Liberca a Jablonca nad Nisou (DPMLJ). Premávať bude až do Troch kráľov – do štvrtka 6. januára 2022.

Obdobie adventu je krásne. Posledné roky je pre všetkých cestujúcich MHD i Liberečany predsa len trochu iné, preto sme chceli rozžiariť mesto aj na koľajniciach. Boli by sme radi, keby sa svietiaca vianočná električka stala symbolom adventu v meste“, hovorí Mgr. Petr Židek, predseda dozornej rady DPMLJ.

Dopravný podnik by vianočnou električkou rád potešil nielen cestujúcich, ale aj okoloidúcich a hlavne deti. Tento rok, s ohľadom na covidové opatrenia, bola rovnako ako vlani zrušená tradičná čertovská električka, ktorá sa po meste s čertovskou posádkou preháňala pravidelne bezmála už dvadsať rokov.

Prvé svietiace vozidlo vozového parku DPMLJ ozdobili sami zamestnanci vozovne. Počas 14 dní postupne nainštalovali 130 metrov svetelných reťazí. Cena výzdoby sa pohybuje rádovo v desiatkach tisíc českých korún.

Električka č. 13 dostala názov „Snehulienka“ a symbolicky rozvezie adventnú pohodu na električkových linkách MHD naprieč mestom pod Ještědem a na časti modernizovanej medzimestskej trate do Jablonca nad Nisou, pozn. teraz zachádza iba do Vroclav nad Nisou.

Autor: Jaroslav Filo
Foto: Dopravný podnik miest Liberca a Jablonca nad Nisou

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.