POZVÁNKA | Nová turistická historická električková linka č. 43 v Prahe

PRAHA – Dopravný podnik hlavného mesta Prahy od 1. júna 2022 zavedie prevádzku na tretej turistickej historickej linke č.  43  na ktorú bude rovnako ako v prípadne ostatných historických liniek vypravovať dvojnápravové motorové vozidlá z obdobia prvej republiky. Nová linka bude v prevádzke do 31. augusta 2022 vždy v stredu popoludní s výnimkou štátnych sviatkov, keď je otvorené aj Múzeum MHD.

 

 

Trasa:
Vozovna Střešovice – Brusnice – Pražský hrad – Královská letohrádek – Sparta – Letenské nám. – Kamenická – Strossmayerovo nám. – Vltavská – Štvanice – Těšnov – Bílá labuť – Masarykovo nádraží – Hlavní nádraží (Opletalova ulice; pobyt cca 6 minút) – Masarykovo nádraží – Náměstí Republiky – Dlouhá třída – Čechův most – Právnická fakulta – Malostranská – Královský letohrádek – Pražský hrad – Brusnice – Vozovna Střešovice

Cestovný poriadok:
Odchody z Vozovne Střešovice budú o 13:20, 14:40, 16:00 a 17:20, resp. z Hlavního nádraží o 13:50, 15:10, 16.30 a 17:50, t. j. každých 80 minút. Počas Noci múzeí (1. júna 2022) bude z Vozovne Střešovice navyše premávať aj o 18:50, 20:10 a 21:30.


Cestovné:
Cestovné na linke č.  43  bude rovnaké ako na č.  41 , t.j. jednosmerné cestovné pre dospelú osobu 100,- Kč a zľavnené 60,- Kč. Bežná tarifa Pražskej integrovanej dopravy na linke neplatí.

Zaujímavosťou je, že historická turistická linka č.  43  povedie aj do Opletalovej ulice do zastávky Hlavní nádraží, ktorú tu dopravný podnik tento rok obnovil, a kde sa bude aj s cestujúcimi obracať. Tieto zastávky a zhruba 150 metrov obnovenej električkové trate budú slúžiť predovšetkým pre náhradnú električkovú dopravu XC pri výlukách v stanici metra Florenc C, počas modernizácie jej vestibulu a stropnej dosky. Do Opletalovej ulice sa vďaka tomu pravidelná električková prevádzka vráti po viac ako 44 rokoch.

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.