POZVÁNKA | Cecaňou za históriou

SLOVENSKO, ČESKO – Milí priatelia, nadšenci histórie, cestovania vlakom, turistiky a poznávania krás bývalého Československa! Albatros klub pre vás pripravil ďalší zaujímavý turisticko-poznávací výlet, ktorý sa bude konať v termíne 29. augusta – 1. septembra 2024 pod názvom „Cecaňou za históriou“. Čaká na vás skutočne zaujímavý program, ktorý sa ešte stále vylepšuje.

Predpokladaná trasa vlaku bude: Bratislava – Uherské Hradiště – Kopřivnice – Studénka / Svitavy – Mikulovice – Zlaté Hory – prvý základný tábor na prenocovanie, potom Zlaté Hory – Hanušovice – Zábřeh na Morave – Polička – Brno – Bratislava

Na výlet vám postačí jeden deň dovolenky (30. augusta 2024) – vyráža sa vo štvrtok skoro ráno a vrátite sa v nedeľu večer. Nastúpiť môžete priamo v Bratislave, alebo pristúpite po ceste.

Objednávky a rezervácie: online na adrese albatrosklub@albatrosklub.sk a nezabudnite uviesť meno, priezvisko, telefónne číslo a počet osôb (detí a dospelých). Počet miest je obmedzený!

PROGRAM:

štvrtok 29. augusta 2024: ráno odjazd z bratislavskej hlavnej stanice smer Nové Mesto nad Váhom, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Kopřivnice, kde na vás čaká prehliadka Múzea Tatra Kopřivnice. Odtiaľ budete pokračovať do Studénky na prehliadku zámku Nová Horka. V Tepliciach nad Bečvou si pozriete najhlbšiu priepasť v Českej republike – Hranickú propast. Poslednou zastávkou bude Třemešnú ve Slezku a Osoblažku a potom už založíte základný tábor v Meste Zlaté Hory.

piatok 30. – sobota 31. augusta 2024: v Meste Zlaté Hory a v jeho okolí nás čaká návšteva viacerých zaujímavostí usporiadaných podľa počasia. Môžete sa tešiť na Poštovní štoluRejvíz, Machové jazierko, Biskupskú kupu, prehliadku kostola a požehnanie účastníkom výletu, Zlatokopecký skanzen a ukážku získavania zlata, návštevu Maria hilfe a Mestského múzea a ďalšie zaujímavosti priamo v stanici Zlaté Hory.

nedeľa 1. augusta 2024: po ceste zo Zlatých Hôr navštívite pivovar v Poličke, ZOO v Jihlave, kúpalisko, alebo Jihlavské podzemie.

Ubytovanie a strava

Čakajú na vás štyri dni plné výletov a tri noci v ležadlových vozňoch Bc., ktoré majú uzamykateľné kupé s otváracími oknami. So sebou si na každý výlet či kúpanie zoberiete iba to, čo uznáte za vhodné. Vo štvrtok sa na začiatku jazdy ubytujete vo svojom kupé a začne zážitok z cestovania. K dispozícii bude reštauračný vozeň s čapovaným pivkom a vineou, domáce špecialitky a popri tom spoločenské hry a samozrejme sledovanie československých komédi.

Pre koho je akcia určená

Výlety ALBATROS klubu sú od začiatku plánované pre všetkých fajn ľudí, ktorí majú chuť spoznávať krásy krajín podľa cieľu jazdy a drobné nedostatky, ktoré sa môžu vyskytnúť, neberú smrteľne vážne. Tiež medzi sebou privítame hudobníkov, ktorí vedia rozveseliť a zabaviť ľudí vo vozni hrou na gitare, harmonike či spevom.

Čo vás čaká a neminie

Na jazdu pôjdete vlakom Albatros klubu, ktorý bude vypravený iba pre vás. Počas celej jazdy budete mať svoje miesto vo vozni a v kupé. K dispozícii bude reštauračný vozeň. Nesmieme zabudnúť na tombolu a súťažný kvíz.

Čo je v cene výletu?
Cena za osobu uhradená do 30. júna 2024: 260,- €
Cena za osobu od 1. júla – 31. júla 2024: 270,- €
Cena za osobu od 1. augusta – 25. augusta 2024: 280,- €

Cena výletu zahŕňa dopravu mimoriadnym vlakom z Bratislavy cez Zlaté Hory a späť. Každý dostane svoju posteľ – lôžko v ležadlovom vozni spolu s vankúšom, plachtou a dekou. Zabezpečená bude aj polovičná penzia a v cene sú aj niektoré komentované prehliadky. Toalety sú k dispozícii priamo vo vlaku.

V prípade storna objednávky zo strany cestujúceho a nevyužitia služby sa cestovné nevracia, môžete si ale za seba zabezpečiť náhradníka. V prípade nepredvídaných okolností, ako aj pri poruche hnacieho vozidla, môže byť rušeň nahradený iným hnacím vozidlom. Zmena zloženia súpravy mimoriadneho vlaku z organizačných alebo technických príčin je vyhradená! Vo vlaku je potrebné dodržiavať a rešpektovať pokyny organizátora a sprevádzajúceho personálu. Účasť na podujatí je na vlastnú zodpovednosť. Zmena programu vyhradená.

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.