POZVÁNKA | Batôžkova jazda historických vozidiel 2024

MARTIN, RAJECKÁ LESNÁ – Združenie veteránistov Turca je už tradičným organizátorom Batôžkovej jazdy historických vozidiel, ktorá je určené pre historické automobily a motocykle. Akcia sa koná vždy 8. mája a jej trasa vedie po cestách stredného Slovenska. Na jazde, ktorá mala pôvodne okružný etapový charakter v dĺžke cca 170 km, sa zúčastňovali posádky na historických vozidlách z celého Slovenska a zo zahraničia.

 

Propozície podujatia:

Podujatie je jednodenné, určené len pre vozidlá vyrobené do roku 1984, ktoré spĺňajú požiadavky pre historické vozidlo a pre jazdcov, ktorí sa odhodlajú počas jedného dňa zdolať nástrahy ciest stredného Slovenska a zažiť krásy jazdy v okresoch Martin, Prievidza a Žilina. Riaditeľ podujatia má právo udelenia výnimky aj pre novšie vozidlo.

Jazda je usporiadaná ako voľná jazda, každý účastník môže absolvovať trasu na okruhu dlhom približne 110 km. Čas jazdy aj s prestávkou na trase je približne 3,5 hodiny.

Registrácia vozidiel a účastníkov je od 008:00, zaregistrovaní účastníci si zároveň prevezmú príslušné pokyny a výbavu. Registračným miestom a štartom jazdy je parkovisko pred Hypermarketom Tesco Martin a Obchodné centrum Turiec 1, 036 01 Martin.

Časový harmonogram a priebeh jazdy:

08:00 – 08:55 Príchod účastníkov na parkovisko pred HM Tesco Martin a registrácia vozidiel.
09:00 Štart cca 55 km jazdy z Martina cez Kláštor pod Znievom do Rajeckej Lesnej (cca hodinová prestávka a voľný program)
11:30 Štart cca 57 km jazdy z Rajeckej Lesnej cez Žilinu späť do Martina
12:30 Príchod k Hypermarketu Tesco Martin, výstava vozidiel účastníkov, občerstvenie, tombola, vyhodnotenie a ukončenie podujatia.

Jazda vozidiel:

Na jazde sa môžu zúčastniť len vozidlá, ktoré spĺňajú predpisy stanovené pre prevádzku na cestných komunikáciách a sú v správnom technickom a historickom stave. Vozidlá musia mať uzatvorené príslušné poistenie. Jazda prebieha počas plnej premávky, každý jazdec je povinný dodržiavať stanovené pravidlá. Jazdci sa na podujatí zúčastňujú na vlastné riziko, usporiadatelia nenesú zodpovednosť za ich spôsob jazdy.

Účastnícky poplatok: vodič vozidla: 25,- €, spolujazdec: 10,- €.

Logistika a ceny:

Pre každé vozidlo bude vydané registračné číslo, mapka trasy, magnetka a samolepka s logom podujatia, občerstvenie a suvenír. Zaregistrovaní účastníci dostanú poukaz na občerstvenie, ktoré bude poskytnuté v Martine po príjazde vozidiel od 12:30. Zabezpečená bude odťahová služba. Pred záverom podujatia bude udelenie cien a losovanie tomboly.

Upozornenie: Vozidlá, ktoré nespĺňajú stanovené kritéria, nebudú na podujatie prijaté.

Autor: Jaroslav Filo
Foto: veteranturiec.sk

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.