POZVÁNKA | 110. výročie Viedenskej elektrickej železnice

VIEDEŇ, BRATISLAVA – Železničné múzeum Schwechat vás pozýva na trojicu zážitkových jázd historickým vlakom a autobusom, ktoré sa uskutočnia v sobotu 1., 8., 15. a 22. júna 2024 v rámci 110. výročia Viedenskej elektrickej železnice.

 

 

Viedenský mestský úsek Viedenskej električky

Historický kĺbový autobus GU 230 Wiener Linien bude vypravený na trase Viedeň – Železničná stanica Schwechat a späť a využiť ho môžete ako kyvadlovú dopravu na výstavu o histórii Viedenskej električky v železničnom múzeu vo Schwechate, alebo ako prípoj k historickému vlaku do Wolfsthalu. 

Odchody zo zastávky Wien Mitte-Landstraße, Vordere Zollamtsstraße 9 sú o 08:30 a 12:00 (príchod na železničnú stanicu vo Schwechate o 30 minút neskôr). Spiatočný odchod zo železničnej stanice vo Schwechate je o 12:30 a 16:20 (príchod do Viedne o 30 minút neskôr).

Jednosmerný lístok stojí 5,- €, deti od 3. do 15. rokov a členovia VEF zaplatia 3,- €. Preprava psov nie je povolená. Cestovné lístky si môžete rezervovať TU.

 

110 rokov mimoriadneho vlaku Pressburgerbahn

Historická expresná vlaková súprava 4030/7030/6030 bude vypravená na diaľkovom vlaku medzi Swechatom a Wolfsthalom, odkiaľ bude k prvému vlaku zabezpečený historický autobus do STM-Múzea dopravy v Bratislave a späť.

Jednosmerný lístok v hodnote 15,- € pre dospelých, a 7,- € pre deti od 3. do 15. rokov a členov VEF si môžete rezervovať TU.
Spiatočný lístok v hodnote 35,- € pre dospelých, a 15,- € pre deti od 3. do 15. rokov a členov VEF si môžete rezervovať TU.
V cene lístka nie je zahrnuté vstupné do STM-Múzea dopravy.
Preprava psov nie je povolená a pri vstupe na Slovensko je potrebné mať platný cestovný doklad.
V prípade meškania historického vlaku bude prípojný historický autobus do Viedne čakať.

Ak sa rozhodnete absolvovať celú trasu autobusom i vlakom, je potrebné si na každú trasu (Viedeň – Swechat a Schwechat – Volfsthal – Bratislava) rezervovať cestovný lístok osobitne.

Mimoriadne cestovné lístky neplatia vo vlakoch ÖBB a REX.

Výstava 110 rokov Viedenskej elektrickej železnice si môžete pozrieť v Železničnom múzeu vo Swechate až do 26. októbra 2024. Múzeum je otvorené v piatok od 14:00 do 18:00 a cez víkendy a sviatky od 10:00 do 17:00. V nedeľu a vo sviatok je navyše v prevádzke aj poľná železnica.

Autor: Jaroslav Filo
Foto: Železničné múzeum Swechat

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.