Podklady k registrácii Cechu majiteľov a sympatizantov československých historických vozidiel sú už pripravené

Radi by sme všetkým záujemcom predostreli na diskusiu stanovy pripravovaného Cechu majiteľov a sympatizantov československých historických vozidiel. V poslednom období sa nám hlásia aj záujemcovia z ČR, čo nás nesmierne teší a ako otvorené OZ chceme, aby sa veci prerokúvali spoločne.

Začiatok prevádzky OZ by sme radi urýchlili, keďže viacerí z vás nám píšu, že o techniku na stránkach Veterany.EU, pre ktorú by sme radi chceli nájsť a nachádzať nových majiteľov, neustále prejavujú veľký  záujem priekupníci, ktorí sa neštítia vytvárať si falošné maily a takto žiadať o kontakty na majiteľov predávaných vozidiel. Veríme, že Cech nám pomôže vniesť do kruhov záujemcov transparentnosť, aby vozidlá, predávané za dobré ceny, nekončili na aukre alebo inde za niekoľkonásobok kúpnej ceny.

Po prerokovaní stanov pripravíme kompletné členské podmienky, ktoré rovnako predostrieme na diskusiu. Záujemcovia, ktoré by chceli pripomienkovať stanovy, prosím pošlite nám e-mail na info@veterany.eu a my vám ich zašleme vo formáte PDF.

V týchto dňoch získal ŠL11 náš stály čitateľ z Bratislavy a budúci člen Cechu. Vozidlo sa v priebehu následujúcich rokov podrobí renovácii. Rovnako tak s napätím očakávame výsledok predaja ŠD11, ktorú sme uverejnili pred niekoľkými dňami (článok nižšie).

Ešte čosi o myšlienke a zameraní Cechu:

Členovia prípravného výboru by touto cestou radi oznámili širokej verejnosti, ktorá sa zaoberá problematikou záchrany a prevádzky veteránskych vozidiel, alebo sympatizujúcim nadšencom (nemajiteľom), že podáva žiadosť o registráciu nového občianského združenia pod názvom Cech majiteľov a sympatizantov československých historických vozidiel.

Cieľom združenia je organizovať majiteľov a sympatizantov historických vozidiel hromadnej dopravy – autobusov, trolejbusov, električiek a železničných vozidiel hromadnej dopravy osôb. Členovia združenia aktívne pomáhajú pri záchrane historických vozidiel, ktorým hrozí likvidácia, zabezpečujú opravy a renovácie vozidiel, zhromažďujú dokumentáciu a podklady o histórii hromadnej dopravy na Slovensku, popularizujú históriu hromadnej dopravy na verejnosti a drobnými vydavateľskými aktivitami dokumentujú svoju činnosť. Zároveň sú v radoch členov združenia vítaní aj sympatizujúci nadšenci (nemajitelia) historických vozidiel. Združenie prevádzkuje spravodajský webový portál Veterany.EU (www.veterany.eu). Združenie vydáva príležitostné drobné tlačoviny – ročenku, kalendáre, prospekty, kartičky a podobne. Združenie chce svoje aktivity ďalej rozvíjať a so zrenovovanými vozidlami poriadať jazdy a prehliadky, akcie a stretnutia s tématikou historickej dopravy a zúčastňovať sa na zrazoch historických vozidiel.

Členovia prípravného výboru sú (abecedne):

  • FILO Jaroslav, redaktor Veterany.EU, sympatizant, Bratislava
  • PADYCH Andrej, súkromný podnikateľ, záujemca o renováciu hist. autobusu, Bratislava
  • PÍRI Štefan, súkromný podnikateľ, majiteľ niekoľkých RTO a RO, zakladateľ múzea historických autobusov, Hokovce
  • ŠIMČÁK František, vodič MHD, majiteľ ŠL-11, Košice
  • VERLÍK Jaroslav, súkromný podnikateľ, majiteľ ŠL-11 Turist, Rožňava

Cech chápeme ako nezávislé nadklubové združenie, čiže jeho členom môže byť  ľubovoľný majiteľ vozidla či sympatizant (nemajiteľ vozidla) bez toho, aby opustil členstvo vo svojom doterajšom klube. Členstvom v cechu mu nie je bránené byť členom aj inde. Našim krédom je DOBRÁ PARTIA! Privítame v našich radoch kohokoľvek so širokým veteránskym srdcom, otvorenou mysľou pre nové aj zabehnuté veci a zmyslom pre spoločné ciele, v rámci ktorých nemyslí iba na seba. Nie sú vítané vypočítavé osoby, špekulanti, priekupníci atď. Novozakladané OZ bude zároveň prevádzkovateľom portálu Veterany.EU. Majitelia získajú členstvom niekoľko nesporných výhod – okrem prednostného poskytovania informácií o voľných  vozidlách či dieloch v rámci Veterany.EU, aj možnosť priamo sa spolupodieľať  na spravodlivom prerozdeľovaní prostriedkov od sponzorov a darcov medzi majiteľov vozidiel podľa potreby a zároveň vplývať na mnohé ďalšie veci okolo smerovania OZ. Členovia OZ zároveň získavajú bezplatné alebo zľavnené drobné tlačoviny z produkcie Veterany.EU a ďalšie výhody, ktoré budú postupne súvisieť s aktivitami, ktoré plánuájeme po registrácii OZ.

Ďalšie informácie, podmienky členstva atď. zverejníme priebežne, alebo po zaregistrovaní OZ na Ministerstve vnútra. Ak by ste radi získali viac info už teraz, píšte na: info@veterany.eu

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.