Pátrame: Neznámy nákladiak na východe Slovenska

starozitnostPán Repko nám do redakcie poslal fotku zaujímavého nákladiaka, ktorú nafotil jeho známy niekde na východnom Slovensku. Podľa jeho informácií ide o nákladný automobil s benzínovým motorom. Hoci má Pán Repko k dispozícií iba jednu fotku, prosí vás o pomoc pri identifikácií tohto automobilu, t.j. o aký automobil vlastne ide. Pokiaľ ste tento automobil identifikovali, dajte nám vedieť v diskusií k tomúto článku, alebo na redakčný e-mail: redakcia@veterany.eu. Ďakujeme!

11 Comments

 1. Zdravím všetkých nadšencov histórie na kolesách. Tak netrpezlivo čakám, kto odhalí totožnosť nakladiačika na obrázku. Ja som skôr na osobáky, ale aj tak som prekutal všetky dostupne informačné zdroje – a nič!!! To ma vždy mimoriadne irituje, keď vidím auto a neviem ho identifikovať… :o)
  Tak neváhajte a ak niekto pozná toto autíčko, podeľte sa a uľavte zvedavosti ostatných (alebo aspoň tej mojej….)
  Ďakujem
  Ivo

 2. No vidim, že je to asi ťažký oriešok :o)
  Keby to aj bolo postavene na zaklade Š1203, ta kabina by mala z niecoho pochadzat – nechce sa mi veriť, že je to celé domáca tvorivosť…
  Podľa tvaru by som to zaradil niekde do rokov 1938 až 1950, ale nepodobá sa to na nič, čo sa v tom čase v našich končinách a okolí produkovalo. Podobný malý nakladiačik bol napr. Borgward B1000 z r.v. 1947-49, ale to nie je ono.
  Tak som zvedavý, kto odhalí totožnosť tohto neznámeho vozítka….

 3. mas pravdu Ivo, ta kabina z niecoho bude, ale z coho, to asi ostane zahada, alebo treba zavolat na ten inzerat a opytat sa. Mozno nejake nemecke pozostatky.

 4. Pri tomto aute som bol niekedy ta pred desiatimi rokmi. Bolo to niekde v okolí Sabinova alebo Brdejova musel by som sa opítat kolegu.Auto bolo poriadne napadnuté kutilom, teda ak sada povedat taj to bol OPEL BLITZ 2500 cm.Teda sneho ostalo len šasi a zadná náprava a maska.Motor Gaz predná náprava Avia alebo opačne to si už nepametám.Bolo to aj na predaj,za take peniaze ze som v momente odišiel,asi bola na korbe hruda zlata.I

 5. Pri tomto aute som bol niekedy taK pred desiatimi rokmi. Bolo to niekde v okolí Sabinova alebo Brdejova musel by som sa opítat kolegu.Auto bolo poriadne napadnuté kutilom, teda ak sada povedat. Tak to bol OPEL BLITZ 2500 cm.Teda sneho ostalo len šasi a zadná náprava a maska.Motor Gaz predná náprava Avia alebo opačne to si už nepametám.Bolo to aj na predaj,za take peniaze ze som v momente odišiel,asi bola na korbe hruda zlata.Ináč som to videl nedávno predavat na Pre war car a je to za 3000€ a je tam lokalita Rožnava.Takže sa muto muselo podarit predat.A to bude nejakí odborník ked ta píše rok 1925?????
  TAK TO NA SLOVENSKU CHODI

 6. Vďaka za info. Opel Blitz sa mi zdal ako jedna z možnosti – svojho času bol mimoriadne populárny a rozšírený a v ponuke boli modely už od nosnosti 1t, čo zodpovedá asi velkosti autíčka na obrázku. Stále ma ale zavádzala ta kabína, tie dve samostatné čelné okná som nenašiel nielen na žiadnom Opli Blitz, ale ani na ničom podobnom….Kedže je to však poskladané z rôznych dielov, tak možno len pôvodný majiteľ (a konštruktér zároveň), by vedel pomenovať všetkých „darcov“. Ak to niekto kúpil, tak musel velmi túžiť po konkrétnej časti…

 7. to auto je na podvosku to škody 1203 a ta kabina je z Borgward B1000 male s mensimi upravami

 8. podla fotky asi by som odhadoval ze ide o kabinu OPEL BLITZ 2,5t, 1938

 9. Zdravim, jedná sa Studebaker US6, je to americký nákladný automobil vyrábaný cez vojnu od 1941 až 1945. Jeden sa nachádzal aj v Zakamennom na Orave

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.