Parné šialenstvo na prelome rokov – turisti odišli domov šťastní

CIMG2442Cestovná kancelária Tatraturist v spolupráci s MDC-ŽSR Bratislava pripravila pre zahraničných turistov neobyčajné jazdy nostalgickými vlakmi po Slovenskum ktoré sa pod názvom Parné šialenstvo na prelome rokov uskutočnili od 28. 12. 2009 do 03. 01. 2010.

Počas výletu turistov z Veľkej Británie sme mohli vidieť napríklad aj  novo zrekonštruovaný parný rušeň Albatros, ale aj vrútockú 475.196, popradský Papagáj 477.013  a súpravu 5 vozňov IGE Eisenbahntouristik. Na tratiach TEŽ EMU 26.001 + 2 prívesné vozne. Na požiarnych vlakoch sa zase vystriedali: 751.201, E 499.047.

Na ŽST Bratislava-Petržalka prišiel parný vlak na čele s nemeckým strojom 01.533, ktorý sa tu ukázal po desiatich rokoch.

Dňa 3.1 2010 sme pre vás mapovali poslednú časť akcie  Parné šialenstvo na prelome rokov pod názvom odchod turistov domov. Je deväť hodín a my sa nachádzame na bratislavskej Hlavnej stanici, odkiaľ sa mal o 35. minút neskôr vypraviť mimoriadny parný vlak do Petržalky. Mimoriadny vlak však z Hlavnej stanice odišiel skôr a tak sme sa za ním vydali na petržalsku stanicu. Dve minúty po desiatej sme už videli bafkať rakúsky parný rušeň 01.533, za ktorým bolo zapojených 5 vozňov IGE Eisenbahntouristik.. Na stanici už bolo množstvo spokojných turistov, ktorí sa už o maľú chvíľu poberú späť domov. Ako by to však bolo kedy sa pred odchodom nepoďakovalo organizátorom a nespravila sa záverečná fotka na pamiatku. K zahraničným turistom sa postupne pripojilo aj niekoľko slovenských fotografov, ktorí si prišli tento unikátny mimoriadny vlak nafotiť.  Ešte posledný záber a o 10:20 sa náš mimoriadny nostalgický vlak vydáva na spiatočnú cestu domov. Turistom prajeme šťatlivý návrat domov a veríme, že nás navštívia aj nabudúce.

Autor: Jaroslav Filo a Patrik Špačinský

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.