Oddychovka: Vlakový simulátor MSTS

754Dnešná doba ponúka veľa hier pri ktorých si dokáže človek oddýchnuť. Doba ponúka rôzne simulátory či už sú to letecké, autobusové, traktorové. Ja vám predstavím simulátor riadenia vlaku – Microsoft Train Simulátor označovaný skratkou MSTS, ktorý bol vydaný v roku 2001 firmou Microsoft. Hráč ma na výber či bude riadiť parnú lokomotívu, riadiaci voz alebo dieselovú či elektrickú lokomotívu. Zároveň si môže vybrať aj jednu zo šiestich tratí na ktorej bude jazdiť.

Hra je zaujímavá tým že je možné do nej vytvárať aj vlastné trate, lokomotívy či vagóny. Takže kľudne  si môžete spraviť  poznanie trate z tepla domova po našich Slovenských tratiach s lokomotívami od ČKD.

Niektoré Slovenské trate do simulátora:

• 150 – Šurany – Zvolen:  http://railman.motorhorse.net/viewpage.php?page_id=1
• 169 – Košice – Hidasnémeti: http://simtrains.eu/trate/srt/osrt.html
• 
110 – Bratislava – Kúty /pokračujúca až do Prahy/http://www.semora.cz/msts/

V týchto videách  si môžete pozrieť Československé lokomotívy v hre MSTS.

HDV 750

HDV 240

HDV 751

http://www.semora.cz/msts/

Text: Milan Plevka
Foto: Lukáš Tinák

4 Comments

 1. jak muzu mit takove vlaky a mapy v simulatoru trainz reload 2009 a jak to tam dat kdyz tam mam danej v zakladu decin abych nemusel vytvaret ale rovnou odehrat scenar

 2. Michal:
  Neviem, Trainz 2009 som nikdy nehral, takže ti poradiť neviem, ale pokiaľ máš original hru, tak určite k nej máš aj návod – určite si ho preštuduj. Taký základný prehľad, kde sa dajú stiahnúť jednotlivé modely českých a slovenských mašiniek a vagónov nájdeš tu:
  http://www.trainzkatalog.websnadno.cz
  … mapy si však musíš vygoogliť. Skús zadať číslo príslušnej trate (čísla tratí nájdeš v cestovnom poriadku, resp. na webstránke ŽSR – http://www.zsr.sk) a pripoj k tomu „Trainz 2009“. Napr. ak si chceš stiahnúť do Trainz napríklať trať Košice Žilina, skús zadať do Googlu „trať 180 trainz 2009“

  Navyše zábery vo videách sú z iného vlakového simulátora – MSTS (Microsoft Train Simulator), je to síce stará hra, ale stále má dosť fanušikov, no momentále sa vyvíja jej moderný nástupca, ktorý je dokonca free (voľne na stiahnutie) – volá sa Open Rails Train simulator a pokiaľ viem, mali by v ňom ísť mašinky i mapy do MSTS, lebo v začiatkoch k svojej funkcii potreboval práve MSTS, ale dnes už dokáže behať samostatne. Myslím si, že určite stojí za vyskúšanie, niečo o ňom ako i download nájdeš tu:
  http://www.trainsim.cz/?mod=article&nod1=26

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.