Objavujeme: Modernizovaná Karosa ŠD 11.2040 (doplnené)

BRATISLAVA – V poslednom období môžete v uliciach mesta zazrieť historický autobus Karosa ŠD e.č. 11.2040, ktorá do roku 2010 patrila TJ Lozorno  a Klubu historických autobusov Bratislava, občianske združenie. Vlastníkom vozidla v KHA bol Jaroslav Matúšek, Bratislava. Po odpredaji vozidla neznámemu vlastníkovi, vozidlo prešlo rekonštrukciou. Bola dosadená klimatizácia, v zadnej časti vozidla nízkopodlažná časť a prestriekanie na oranžový náter.

Našej redakcií sa toto vozidlo podarilo odfotografovať v centre  Bratislavy.
Ako je vidno na nasledujúcich fotkách autobus má po bokoch maľby Bratislavy a je vybavený tlačidlom na dopytové otváranie dverí.

Ako nás informoval jeden z našich čitateľov, autobus má aj vysuvnu plošinu pre vozičkárov a náklon spusti zadné vankuše aby nebol velky sklon na plošine. Plošina sa vysunie elektrický. ŠD-čka má 24 reproduktorov a 4x 300 W audio zosilovač. Rekonštrukcia vozidla prebiehaal v Levoči.

V prípade, že viete o tomto autobuse niečo viac, dajte nám o tom vedieť e-mailom na: na email redakcia@veterany.eu.

Text: Jaroslav Filo
Foto: Patrik Špačinský
Zdroj: http://www.transportdb.tk/vehicle-bl891aa

1 Comment

 1. NA PRODEJ.
  http://autobazar.megainzerce.cz/autobusy/predam-autobus-skoda-sd-11-487988.htm

  Predam autobus Skoda SD – 11, po kompletnej renovacii, dolozim fotodokumentaciu o priebehu renovacie a oprav, po GO motora, na SR – SPZ, TK, Emisna kontrola, KO, Tachograf s platnym certifikatom, nove pneumatiky, klimatizovany, folie sa z autoubusu sa daju strhnut, v pripade potreby.
  CENA: 2 500 000,-
  Jméno a příjmení | Tomas Kubik
  Ulice | Cierny Les
  Město | Bratislava
  Kraj | Zlínský
  Okres | Zlín
  Telefon | +421903629994

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.