Objavujeme: Prosba o pomoc pri identifikácii veteránu

V uplynulých dňoch sme do redakcie dostali zaujímavý e-mail od pána Jozefa, ktorý sa na nás obracia s prosbou o pomoc pri identifikácii automobilového veteránu. „Pri bádaní v histórii mojej rodnej obce som získal aj niekoľko pre mňa zaujímavých fotografií. Na niekoľkých foto, ktoré prikladám v prílohe, je automobil v historických priestoroch malobielického kaštieľa.

Poskytovateľka foto mi nevie k ním veľa povedať. Mne by však pomohlo identifikovať foto v rámci spomínaného bádaniaUvedené foto priamo súvisí s našou obcou. Zaujímalo by ma o aký typ vozidla ide, čas jeho výroby, predaja, používania v resp. iné informácie ktoré sa dajú z dobovej fotografie vyčítať.“

Pán Jozef nám zaslal aj dobové foto, pravdepodobne oracieho stroja, ktoré spolu s automobilovým veteránom zverejníme pod týmto článkom.

V prípade, že viete identifikovať dané vozidlo a veci s s ním súvisiace, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu na redakcia@veterany.eu. Vaše postrehy môžete uverejniť aj do komentárov k tomuto článku. Už vopred Vám ďakujeme za pomoc.

Redakcia


2 Comments

  1. Pdla mna :
    obrazok 1 : tatra 11, lebo nevidim na prednej naprave ziadne brzdy, blatníky sú staršie ako z tatry 30,
    obrazok 2 : moze ist o tatru 54
    obrazok 3 : tuna by sa malo jednat o “ parny stabilak“ ked to tak mozem nazvat, nema vlastný pohon, pripriahol sa za kone, kone ho odtiahli na pole, alebo kam bolo potreba a remenovým náhonom sa pohanala mlatacka, pila, a podobne.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.