Objavujeme: Dočkajú sa náhodne objavené Ikarusy svojej záchrany?

Nakoľko sa zaujímam o značku PRAGA tak som pri jednej informacii kde by mal údajne stíž autobus PRAGA RND natrafil na dvoch krasavcov, ktorý ešte len čakajú na svoj lepší osud, teda apsoň ten jeden v lepsom stave. Pátranie po nich bolo pomerne ťažké nakoľko sa nachádzajú na jednej samote kde by to nik ani nečakal že by tam niečo mohlo byť ,ale opak bol pravdou. Pri príchode na miesto som smutne zistil že sa nejedná o Pragu RND ale o Ikarus 630 aspoň podľa môjho úsudku a v stave úplneho vraku, tak som ho aspoň vyfotil. To som vsak ešte netušil ze sa stretnem aj z druhým ale nie z rovnakym typom Ikarusu v ďaleko lepsom stave.

Druhý Ikarus bol v celku kompletnom stave a slúži ako neaká búda na náradie, má ešte aj sklá a stojí na nápravách, má aj riadenie čo by zjednodušilo vyprostenie. Sedadlá a motor už nemá a ako mi povedal majiteľ tak ho v blizkej dobe predať nehodlá, čo však neni prípad vraku ktorý by bolo možné (ak sa to vôbec oplati) odviesť. Chcem len podotknúť že by som vymenil bližšie info o týcho Ikarusoch za inforáaciu kde by sa nachádzal bus Praga RND či už ako neaká búda, alebo včelín hoc aj v žalostnom stave.

Viete aj vy o nejakom veteráne čakajúcom na záchranu? Dajte nám o tom vedieť kým ešte nie je neskoro. Naša e-mailová adresa je redakcia@veterany.eu.

Text a foto: Pán Martin
Doplnil: Jaroslav Filo

Komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.