Objavujeme: Dočkajú sa Praga S5T a Tatra 813 svojej záchrany?

DSC01675Do našej redakcie nám prichádza viacero zaujímavých veteránov, ktoré chátrajú opustené niekde v prírode, alebo v rukách súkromných majiteľov, ktorí sa o ne nestarajú. Niektoré z nich však kvôli chýbajúcemu fotografickému materiálu a podrobnejším informáciam nemôžeme uverejniť hneď. Ostatné postupne uverejňujeme v tomto cykle,. Pokiaľ ste nám už nejaké veterány bojujúce o záchranu poslali, no zatiaľ sa v tomto cykle neobjavili, musíte byť trpezliví. Pán Peter nám do redakcie poslal zaujímavé informácie o automobiloch Praga S5T a Tatra 813, ktorý v Levickom okrese márne čakajú na záchranu. Na to aby sme objavili tieto chátrajúce vozidlá, nemusíme cestovať ďaleko. Modrá S5T v lepšom stave stojí na dvore v Novom Tekove. Na druhej strane Hrona v Starom Tekove je k videniu na dvore JRD medzi mnohými vrakmi žeriav Tatra 813. Ďalšia Praga S5T stojí opustená v centre Levíc, pred cca. 8 rokmi ešte jazdila. Ďalšia Praga je na dvore zbernych surovín v osade Dobogov, záchrana tejto by však zrejme nebola jednoduchá kvôli príjemným a prispôsobivým občanom osady.

Na našej stránke by sme radi upozornili na všetky takéto veterány s nádejou, že sa niekto nájde na ich záchranu. A preto pokiaľ aj vy viete o podobných veteránoch, ktoré sa nachádzajú v nesprávnych rukách, alebo sú opustené v prírode a podobne, dajte nám o tom vedieť prostredníctvom redakčného emailu: redakcia@veterany.sk.

Už vopred vám ďakujeme za spoluprácu.

Autor: Jaroslav Filo
Foto Peter Speed

  1. Myslím si že by sme sa mali dat viacerí dokopy čo sme za záchranu veteránov .Ešte tie S5Téčky existuju?

  2. Jedna S5T bez EČV stojí v chatovej osade na Králikoch (okr. BB), z horného parkoviska po turistickej značke (asi modrej) smerom na Suchý vrch. Podľa môjho názoru jej nechába veľa do pojazdného stavu. Možno by dákemu zberateľovi urobila radosť.

  3. Nádherná T-813. Jedinečný kus . Dve jazdili svojho času na Orave ,Dolný Kubín a okolie. Nieje to náhodou jedna z nich ?

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.