Objavujeme: Ďalšie veterány čakajúce na záchranu

V uplynulých dňoch sme do redakcie dostali zaujímavý e-mail od nášho pravidelného čitateľa Tomáša, ktorý sa týkal ako inak autobusov čakajúcich na záchranu. Z tohto e-mailu vyberáme: „Zdravím pan Redaktore. Byl jsem na jednej služební cestě do Ústí nad Labem a tak mi nedalo abych se nezastavil v Chabařovicích kde ti veteraní stojí. Nafotil jsem autobusy které stojí bez přístřešku a nevím zda-li jsou na prodej nebo na záchranu, od jednoho místního člověka jsem se dozvěděl že tyto autobusy jezdily až dojezdily tak je takto ponechal osudu.

Doložím fota jsou jen dokumentační a myslím si že tito veteraní by si zasloužily jiné uchovaní pro generace než aby je tam rozrádali naši spoluobčani u některých busů jsou vytrhané kabely a semtam i rozbytá okna. S pozdravem Tomáš alias Kobra11.“

Čo k tomu dodať? Azda len toľko, že fotky uvedených vozov nájdete na konci tohto článku a v prípade, že viete o nich viac dajte nám o nich vedieť e-mailom na redakcia@veterany.eu. Na tejto adrese očakávame fotky a informácie aj o ďalších vetránoch čakajúcich na záchranu. dajte nám o nich vedieť kým ešte nie je neskoro.

-red-

Komentár

  1. Sergej
    on nemá namysli robura ale ten čo je vedla lebo som ho neodfotil zpredu lebo sa mi nedalo

  2. Ahoj.
    Jelikož jsem se o tyto autobusy zajímal, vím o nich, teda o některých více.

  3. Tatra 500 HB a RO Chirana jsou soukromým majetkem občana Spojeného království, trvale žijícího v Čr, trvale nereagujícího na jakýkoliv pokus o komunikaci. Šedé RTO nedávno prodáno, hnědé RTO, dvě linkové Karosy a Robur valník jsou soukromého majitele, který si je odváží. Zelený Robur, Ikarus a Šl zůstaly ve vlastnictví spolku SHT. Jsou v současné době odstěhovány. Ex Děčínské článkové Karosy si odvezl zájemce odněkud od Prahy.

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.