Objavujeme: Automobil RO slúži ako včelín (aktualizácia)

Snímka040Pôvodne sme na stránke omylom uvádzali, že ide o atumobil RTO-S. Po upozornení jedného z čitateľov sme túto chybu odstránili. Dnes vám predstavíme ďalšie historické vozidlo v rukách súkromného majiteľa, o ktoré je dobré postarané. Hoci legendárny automobil Škoda 706 RO nachádzakúci sa na Strednom Slovensku síce slúži ako včelín, jeho majiteľ sa o neho dobre stará.

Tento automobil sa nachádza za stromoradím mladých jedličiek ukrytý pred očami verejnosti. Automobil je podložený, vystriekaný olejob, bez korózie a jeho majiteľ mu zréjme nedávno Darovalval nový lak. Podľa všetkého má autobus smerovky a všetky sklá, ešte stále je v dobrom stave.

Autor: Jaroslav Filo
Foto: Martin repko

4 Comments

  1. Podla fotiek ide o starsie vozidlo RO, nie RTO. Teda aspon podla kabiny a podla latkovanej skrine. RTO stahovaky mali kabinu z autobusov RTO a skrina bola kovova. Vid film Gulovy Blesk .
    Ale vyzera slusne.

  2. Nález je to rozhodně hodnotný, ale s originálním stěhovacím vozem RO (ROS) to nemá mnoho společného. Je to původem autobus, přestavěný na včelín.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.