Objavujeme: Ako skončila červená Tatra 87?

T 87.1V uplynulých dňoch nám do redakcie prišla prosba od nášho čitateľa Jozefa Hoonza, ktorý Vás touto cestou prosí o pomoc pri pátraní po zaujímavom automobilovom veteráne. „Červená Tatra 87, ŠPZ BAL 98-28 bola autom s úžasnou minulosťou a silným príbehom. V Bratislave sa objavila v roku 1981 po kúpe z Nymburka. Mala už motor T 603, biely volant T 603-1, neoriginálne predné smerovky a zadné svetlá a aj kryt na ŠPZ. Na čo ale nezabudnem tak sú celokožené sedadlá a čalúnenia, biela farba odsúvacej strechy a elektronkové autorádio s meničom napätia.

Jej vtedajší majiteľ s ňou prešiel celé Československo a okolité krajiny. Okolo roku 1985 ju pravdepodobne predal kamsi do Krasňan v Bratislave. Tu moja stopa končí. Preto sa obraciam na čitatelov či niekto nemá viac správ o tom aute a jeho konci, alebo novom živote.

Ak o tejto výnimočnej Tatre 87 viete niečo viac, napíšte nám do komentára pod tento článok, alebo nám napíšte e-mail na redakcia@veterany.eu. Tento príbeh stojí za dopísanie. Ďakujeme.

Redakcia

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.