O jazdu lanovkou na Železnú studničku bol počas jarných prázdnin veľký záujem

Lanovka na KamzíkBRATISLAVA. – Počas jarných prázdnin, od 27. februára do 7. marca, prepravila lanovka na trase Železná studienka – Kamzík v lesoparku v Bratislave – Novom Meste 2 271 osôb. Lanovka bola najviac vyťažená v nedeľu 28. februára kedy sa s ňou odviezlo až 520 osôb. V utorok 2. marca sa zase lanovkou odvieslo 300 osôb a najmenej ľudí  – 46 osôb sa odviezlo lanovkou v piatok 5. marca, čo bolo spôsobené silným a mrazivým vetrom. Z počtu prepravených cestujúcich teda jasne vyplýva, že príležitosť odviesť sa touto lanovkou za zvýhodnenú cenu (deti do 10 rokov – zdarma a dospelí a deti nad 10 rokov – 1 €), ktorú dal prázdninujúcim deťom a ich rodičom novomestský starosta Richard Frimmel si prázdninujúce deti nenechali újisť.

Aj naša redakcia sa bola touto lanovkou odviesť. Na Kamzík nás odviezla mimoriadna autobusová linka č. 144 ktorá poča prázdnin od 9-tej do 16-tej v 30-minútovom intervale pendlovala medzi konečnou trolejbusov na Kolibe a parkoviskom pred televíznou vežou Kamzík. Naša jazda lanovkou bola o to zaujímavejšia, že sme so sebou zobrali aj môjho malého psíka Benyho, ktorý túto jazdu zvládol statočne.

Na záver už iba dodám, že za celý rok 2009 sa touto lanovkou odviezlo 21 722 osôb.

Cestovný poriadok sedačkovej lanovky Kamzík – Železná Studnička nájdete TU.

Ďalšie informácie o lanovke nájdete TU .

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.