O akú značku vozidla ide?

Prosíme všetkých znalcov veteránov o pomoc pri identifikácii značky tohto vozidla. Podľa dostupných informácií od majiteľa, ktorý nie je znalcom vo veteránoch, by malo ísť údajne o autobus, ktorý bol po vyradení prerobený na dodávku zazváraním okien a odstránením časti sedačiek – rozvážali na ňom chlieb a pečivo. Okolo zisťovania značky tohto vozidla sa rozprúdila živá diskusia prostredníctvom mailov s našimi čitateľmi a dopisovateľmi, ku konkrétnemu a istému výsledku sme sa však nedopracovali. Vozidlo je takmer kompletné, chýbajú mu však plechové dekle na prednej časti na motore. Svoje názory a reakcie píšte priamo k tomuto článku do formuláru na reakcie – pod fotografiami. Veľká vďaka vopred za každý tip, ktorý by nám pomohol.

Komentár

 1. Dobry den,
  jedna sa o Garant 30K (vzduchom chladeny benzinovy motor, 3000 cm3, 60 k) resp. Garant 32 (diesel, 3181 cm3, 52 k), vyrobok VEB Robur-Werke, Zittau, NDR. Dovazal sa aj k nam, hlavne ako valnik a skrina, na prelome 50. a 60. rokov. Autobus bol pre 14 cestujucich + vodic.

 2. Potvrzuji, že se určitě jedná o vozidlo Garant (případně jeho předchůdce Granit s novou přední kapotou) z bývalé NDR. Škoda, že nejsou fotografie na sedadla v kabině, pravé strany vozidla, střechy nebo zadní části vozidla, umístění palivové nádrže , případně další dataily, aby bylo možno přesněji určit, zda se skutečně jedná o přestavěný autobus nebo klasické skříňové provedení – tak zvaná zavřená skříň.

 3. Z předložených fotografií není možné zjistit, zda se jedná o vozidlo s benzínovým nebo naftovým motorem. Do ČSSR se dovážely obě varianty.

 4. i já se přidávám ke garantímu názoru…..jinak díky za vaši práci,jakou si dáváte s tímto webem. michal

 5. Uvedené vozidlo je Garant 32 K Diesel, pochádza s okresu Michalovce, ja som ho kúpil v roku 1989 bol kompletný pojazdný. Ja som ho z otcom aj zrenovoval, mal aj ŠPZ aj doklady. V roku 2005 som ho predal terajšiemu majiteľovy. Mám ešte jeden takýto Garant 32 K Diesel ale v prevedení valník.

 6. To Jaro: Čože? Toto bolo renovované pred 4 rokmi? To srandujete nazdávam sa že sa veľmi mýlite. Ten voz tam stojí strašne dlhé roky, hovorili mi to susedia, aj samotný majiteľ.

 7. Pred 4 rokmi som ho predal, aj s TP a tam som bol aj uvedený ako majiteľ. Pred tým na tom pozemku bývala moja stará mama. Keď niečo chcete vedieť podrobnejšie napíšte.
  PS: V roku 1991 som s tým autom bol v Prešove a sťahoval som kamaráta. Auto má aj oplechovanie. Zadnú nápravu mám ja osobne doma.

 8. Terajší majiteľ má TP a tam som vedený ako majiteľ, do tej doby ako som ho predal terajšiemu majiteľovy p. Zoltánovi Bekemu. Len neviem ským ste vy debatovali, a čo vám povedal p. Beke a susedia. Len vám vravím, že Garant bol môj, ja som ho aj zrenovoval v 90 rokoch, jazdil som s ním, mám svedkov, a ten ďalší obrázok Garanta, kde stoja dvaja páni nie je totožný s mojím bývalím Garantom.
  Keď budete chodiť okolo Rožňavy, zastavte sa, môžme sa porozprávať.
  Nechápem prečo my neveríte.
  S pozdravom Jaro.

 9. Jen pro upřesnění původního správného označení vozidel:
  „Garant 30 K“ je vozidlo s benzínovým motorem o obsahu 3000 cm3
  a „Garant 32“ je vozidlo s naftovým motorem o obsahu 3181 cm3 (zaokrouhleně 3200 cm3).
  Bohužel i při zápisech do TP docházelo k chybám tohoto základního rozlišení, zejména v případech povolené přestavby a změny motoru.

 10. prosim vas zhanam trisky na Garant dizel mozete mi niekto poradit moj telefon 0905 997 645 prezvonte zavolam naspet dakujem

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.