O akú značku vozidla ide?

Prosíme všetkých znalcov veteránov o pomoc pri identifikácii značky tohto vozidla. Podľa dostupných informácií od majiteľa, ktorý nie je znalcom vo veteránoch, by malo ísť údajne o autobus, ktorý bol po vyradení prerobený na dodávku zazváraním okien a odstránením časti sedačiek – rozvážali na ňom chlieb a pečivo. Okolo zisťovania značky tohto vozidla sa rozprúdila živá diskusia prostredníctvom mailov s našimi čitateľmi a dopisovateľmi, ku konkrétnemu a istému výsledku sme sa však nedopracovali. Vozidlo je takmer kompletné, chýbajú mu však plechové dekle na prednej časti na motore. Svoje názory a reakcie píšte priamo k tomuto článku do formuláru na reakcie – pod fotografiami. Veľká vďaka vopred za každý tip, ktorý by nám pomohol.

17 Comments

 1. Dobry den,
  jedna sa o Garant 30K (vzduchom chladeny benzinovy motor, 3000 cm3, 60 k) resp. Garant 32 (diesel, 3181 cm3, 52 k), vyrobok VEB Robur-Werke, Zittau, NDR. Dovazal sa aj k nam, hlavne ako valnik a skrina, na prelome 50. a 60. rokov. Autobus bol pre 14 cestujucich + vodic.

 2. Potvrzuji, že se určitě jedná o vozidlo Garant (případně jeho předchůdce Granit s novou přední kapotou) z bývalé NDR. Škoda, že nejsou fotografie na sedadla v kabině, pravé strany vozidla, střechy nebo zadní části vozidla, umístění palivové nádrže , případně další dataily, aby bylo možno přesněji určit, zda se skutečně jedná o přestavěný autobus nebo klasické skříňové provedení – tak zvaná zavřená skříň.

 3. Z předložených fotografií není možné zjistit, zda se jedná o vozidlo s benzínovým nebo naftovým motorem. Do ČSSR se dovážely obě varianty.

 4. i já se přidávám ke garantímu názoru…..jinak díky za vaši práci,jakou si dáváte s tímto webem. michal

 5. Uvedené vozidlo je Garant 32 K Diesel, pochádza s okresu Michalovce, ja som ho kúpil v roku 1989 bol kompletný pojazdný. Ja som ho z otcom aj zrenovoval, mal aj ŠPZ aj doklady. V roku 2005 som ho predal terajšiemu majiteľovy. Mám ešte jeden takýto Garant 32 K Diesel ale v prevedení valník.

 6. To Jaro: Čože? Toto bolo renovované pred 4 rokmi? To srandujete nazdávam sa že sa veľmi mýlite. Ten voz tam stojí strašne dlhé roky, hovorili mi to susedia, aj samotný majiteľ.

 7. Pred 4 rokmi som ho predal, aj s TP a tam som bol aj uvedený ako majiteľ. Pred tým na tom pozemku bývala moja stará mama. Keď niečo chcete vedieť podrobnejšie napíšte.
  PS: V roku 1991 som s tým autom bol v Prešove a sťahoval som kamaráta. Auto má aj oplechovanie. Zadnú nápravu mám ja osobne doma.

 8. Terajší majiteľ má TP a tam som vedený ako majiteľ, do tej doby ako som ho predal terajšiemu majiteľovy p. Zoltánovi Bekemu. Len neviem ským ste vy debatovali, a čo vám povedal p. Beke a susedia. Len vám vravím, že Garant bol môj, ja som ho aj zrenovoval v 90 rokoch, jazdil som s ním, mám svedkov, a ten ďalší obrázok Garanta, kde stoja dvaja páni nie je totožný s mojím bývalím Garantom.
  Keď budete chodiť okolo Rožňavy, zastavte sa, môžme sa porozprávať.
  Nechápem prečo my neveríte.
  S pozdravom Jaro.

 9. Jen pro upřesnění původního správného označení vozidel:
  “Garant 30 K” je vozidlo s benzínovým motorem o obsahu 3000 cm3
  a “Garant 32” je vozidlo s naftovým motorem o obsahu 3181 cm3 (zaokrouhleně 3200 cm3).
  Bohužel i při zápisech do TP docházelo k chybám tohoto základního rozlišení, zejména v případech povolené přestavby a změny motoru.

 10. prosim vas zhanam trisky na Garant dizel mozete mi niekto poradit moj telefon 0905 997 645 prezvonte zavolam naspet dakujem

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.