Niekoľko jarných fotografií ŠL-11 v Košiciach

26.4.2009 – Niekoľko jarných fotografií zo svojej ŠL-11 nám zaslal  František Šimčák z Košíc.  Vozidlo je v predrenovačnom stave a podarilo sa ho zachrániť koncom minulého roka na podnet čitateľa prostredníctvom našej webstránky Veteranbus. Dnes už bývalým majiteľom bol starší pán z obce Kojšov v okrese Gelnica, ktorý na nej jazdil podľa jeho informácií až do konca vlaňajšej letnej sezóny na nákupné zájazdy do Poľska a Maďarska. Začiatkom zimy sme ho na podnet čitateľa navštívili a práve sa chystal autobus rozoberať pred zošrotovaním (v čase našej návštevy už boli vymontované prvé dva páry sedačiek:))

Vozidla sa ujal František Šimčák z Košíc, ktorý pracuje ako vodič mestskej hromadnej dopravy. Keďže pôsobí s ďalšími nadšencami v miestnom klube priaznivcov techniky mestskej hromadnej dopravy, je logické, že autobus hodlajú zrenovovať a používať práve v súvislosti s MHD Košice.

V súčasnosti sa podľa slov F. Šimčáka majú previesť najmä niektoré motorické opravy, pričom hľadajú vhodný servis. Veríme, že autobus čo najskôr zhliadneme na niektorej z akcií mesta Košice, DPMK, alebo na iných podujatiach.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.