Netradičný ,,pamätník“ bratislavských Ikarusov 280

ikarusKto by si to bol pomyslel, že legendárne Ikarusy 280 sa stanú trvalou súčasťou bratislavskej autobusovej stanice na Mlynských nivách – na prvý pohľad je to neuveriteľné, ale je to tak. Na prvom poschodí autobusovej stanice v Bratislave sú vystavené dva Ikaruy 280 v sýtočervenom nátere. Zaujímavosťou je spojenie týchto autobusov do jedného odstránením ľavého a pravého boku na autobuse. Spojením týchto autobusov sa zmenil aj ich interiér. Reštaurácia Dallmayr Kaffee totiž v týchto Ikarusoch ponúka občerstvenie pre všetkých cestujúcich i návštevníkov stanice. Čakanie na autobus do Vašej cieľovej stanice si tak môžete spríjemniť pri chutnej kávičke v netradičnom prostredí. V  reštaurácií sa nachádza aj niekoľko počítačov s pripojením na internet, čo určite mnohí z Vás ocenia. V minulosti bola táto reštaurácia otvorená denne od 8-mej do 20-tej. Podľa nových otváracích hodín by v súčasnosti mala byť otvorená od pondelka do piatku od 9-tej do 20-tej a v nedeľu od 13-tej do 20-tej. Či sú však tieto otváracie hodiny naozaj platné nevieme, lebo v nedeľu 20. 09. 2009 bola táto kaviareň zatvorená o čom síce jej majiteľka vedela, no nikde o tom informácia nebola. V súčasnej dobe a hovorí o rekonštrukcií tejto autobusovej stanice. Otázkou je čo sa stane s týmito autobusmi po jej rekonštrukcií.

Text a foto: Jaroslav Filo

1 Trackback / Pingback

  1. Veterany.EU: netradičný ,,pamätník” bratislavských Ikarusov 28x : Veterány a autobusy – veteranbus, historické autobusy, bus, busy

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.