Nedeľná náladovka: Československá komédia Páni kluci

Páni kluci 1V dnešnej nedeľnečj náladovke vám prinášame československú komédiu režisérky Věry Plívové – Šimkové PÁNI KLUCI z roku 1975, ku ktorému napísal scénar herec a režisér Vít Olmer. Film je voľným spracovaním slavného románu Marka Twaina DOBRODRUŽSTVÍ TOMA SAWYERA. Vznikol tak pôvabný snímok plný humoru a pohody, ktorý sa čestne radí k predchádzajúcim dielam režisérky Věry Plívové – Šimkové. Scenárista situoval príbeh odohrávajúci sa v roku 1900, do malého českého mestečka, kde Tomáš, Hubert a Jožka prežívajú svoje detské dobrodružstvá, za něž často schytajú mnoho faciek. Nájdenie peňazí ukradnutých v záložni však zmaže všeky ich hriechy.V tomto filme hrá aj parná mašinka radu 310. Prajeme vám príjemný filmový zážitok.

Hrajú:

Michal Dymek (Tomáš), Petr Voříšek (Hubert), Magda Reifová (Blanka), Petr Starý (Jožka), Karel Augusta (strýc Václav), Iva Janžurová (teta Apolena), Zdena Hadrbolcová, Josef Somr, Petr Nárožný, Václav Lohniský, Jiří Lábus
a ďalší.

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.