Nedeľná náladovka: Úpadok električiek v ruských mestách

RUSKÁ FEDERÁCIA – V dnešnej nedeľnej náladovke Vám prinášame niekoľko videí z Ruskej federácie. Videá sa venujú električkovej doprave, ktorá vo viacerých mestách rozlohou najväčšieho štátu sveta upadá, v niektorých už bola aj zastavená. Deje sa tak kvôli rozmachu individuálnej automobilovej dopravy, ale aj z dôvodu nedostatku financií na opravy a údržbu električkových tratí, či nákupov nových vozidiel.

V prvom videu môžete sledovať stav električkovej dopravy vo viacerých ruských mestách a porovnanie jej súčasných trendov v západných krajinách, či už vo Francúzsku alebo Spojených štátoch Amerických.

V ďalších dvoch videách sa presunieme k delte rieky Volga do mesta Astrachán (rus. Астрахань). V prvom z týchto videí, ktoré pochádzajú z hlavného strediska Astrachánskej oblasti, sa pozrieme na posledné 2 dni prevádzky električiek v tomto meste, v ďalšom videu si taktiež pripomenieme prevádzku električiek v tomto meste. Električky tu premávali od 24.6.1900 až do 14.5.2007.

Tri zvyšné videá boli natočené v meste Ivanovo (rus. Ива́ново), administratívnom centre Ivanovskej oblasti. Električky v tomto meste (počtom obyvateľov porovnateľné s Bratislavou) premávali takmer 74 rokov. Prevádzka sa začala 8.11.1934, posledné električky prestali brázdiť ulice tohto mesta 1.6.2008. Na videách môžete vidieť nielen električky v posledných dňoch prevádzky v tomto meste, ale uvidíte tu aj opustené a chátrajúce trate po tom, čo na nich bola električková doprava zrušená. Z jedného z týchto videí  sa môžete pozrieť na električkovú trakciu tohto mesta priamo z kabíny vodiča električky.

Prajeme príjemné (aj keď z pohľadu električkových fanúšikov určite smutné) sledovanie.

Text: PVo

Zachraňte Ruské tramvaje! – Save trams of Russia!

Astrakhan tram

trams of astrakhan, russia

End of Ivanovo tram 3(3)

Last day of Ivanovo tram – time lapse cabview

End of Ivanovo tram /Конец Ивановского трамвая


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.