Nedeľná náladovka: Slunce, Seno, Jahody

Slunce, Seno, JahodyV dnešnej nedeľnej náladovke potešíme všetkých fanúšikov legendárnych českých komédií. Pripravili sme pre Vás legendárnu českú komédiu Slunce, Seno, Jahody z roku 1984 režiséra Zdenka Trošku, v ktorej si zahrala aj známa česká herečka Helena Růžičková  a legendárny motorový vozeň M 131.00 prezývaný „Hurvínek“.

Všechno začíná v okamžiku, kdy se do jihočeské vísky Hoštice přichází student vysoké zemědělské školy Šimon Plánička, aby nastoupil v místním JZD na brigádu a současně se pokusil prověřit v praxi svůj experiment na téma „dojivost krav v závislosti na kultuře prostředí.“ Vedení JZD však nechce o pochybném experimentu ani slyšet. Všechno se však změní v okamžiku, kdy se po vesnici rozkřikne, že je Šimon synem předsedy krajské zemědělské správy, také se totiž jmenuje Plánička. Blažena, dcera paní Škopkové u níž je Šimon ubytován dostane za úkol vypátrat, jak se věci mají. Všechno však komplikuje žárlivost Blaženina kluka Vency. film musel být před uvedením do distribuce pro kina zkrácen o deset minut..

Režie: Zdeněk Troška
Hrají: Miroslav Zounar, Vlastimila Vlková, Helena Růžičková, Jaroslava Kretschmerová, Jiřina Jirásková, Veronika Kánská, Hana Čížková, Pavel Vondruška, Jiří Lábus, Luděk Kopřiva, Pavel Kikinčuk, Stanislav Tříska, Jiří Kostka, Jiří Růžička ml., Martin Šotola, Alena Karešová, Karel Engel, Erna Červená, Václav Troška, Marie Švecová, Jiřina Jelenská, Broněk Černý, Marie Pilátová, Vlasta Meszarošová

Ako bonus Vám ponúkame úvodnú melódiu z tohto filmu, ktorú si môžete vypočuť / stiahnuť vo formáte MP3.

Prajeme Vám príjemný filmový zážitok.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.