Nedeľná náladovka: Florenc 13:30

V dnešnej Nedeľnej náladovke vám ponúkame celovečernú českú veselohru Florenc 13:30, v ktorej si hlavnú úlohu zahral aj legendárny autobus Škoda 706 RTTO LUX. Dej filmu sleduje jazdu autobusu na trati Praha – Karlove Vary a počínanie ľudí v ňom. V autobuse sa zišla najrôznejšia skupinka ľudí rôznych záujmov, povolaní a pováh. Ich stretnutie v tesnom prostredí autobusu dáva priestor k vytvoreniu celej rad dobrých veseloherných vzťahov. Jazd ržchlikovým autobusom je śymbolickou súčasťou verejného života našej spoločnosti, v v ktorom rovnako ako pri jazde autobusom, je potrebné potlačiť mnohé súkromné záujmy a sebecké vlastnosti, aby sme došli úspešne k cieľu.

Na autobusovom nádraží čakajú cestujúci na autobus do Karlových Varov a vzájomne sa zoznamujú. Paní Hořejší prišla neskoro, ale tlačí sa dopredu, pričom narazí na odpor paní Veselé. Herzán s Vališem dvoria Barborke, pretože im ušlo, že ide o dievča vodiča Chalupy. Pán Tachecí všetko sleduje a do ničoho  nepletie. Keď všetci nastúpili, autobus odchádza. Zoznamovanie v autobuse pokračuje, len vodič Chalupa je rozladený chovaním mužov, ktorí dvoria Barborke. Nakoniec sám zadá príčinu k roztržke, keď zastaví krásnej Miriam. Na jej prianie tak potom dokonca s autobusom lieta, ale cestujúcim sa to nepáči. Urazená Barborka pokračuje v ceste iným autobusom. Nakoniec si to rozmyslí, ale Chalupa jej nezastaví a nechá ju stáť na ceste. Pán Tachecí pobavene pozoruje, ako Vališ okrádá jedného z cestujúcich a nakoniec zistí, že bol sám okradnutý. Obviní Vališe, ale medzi cestujúcimi je aj kúzelník, ktorý všetko uvedie na pravú mieru a naviac predvedie pár kúziel. Rozruch vrcholí vo chvíli, keď autobus zastaví a hlas motora všetkých vyzve, aby svorne tlačili. Po príjazde do Karlových Varov sa Chalupa udobrí s Barborkou a cestujúci sa rozchádzajú.

Prajeme vám príjemné sledovanie a peknú nedeľu.

Komentár

  1. mojej starky ujcek on mal erteocku a jemu prvemu ponukali novy autobus a on ten novi autobus odmietol a povedal ze on len svoju erteocku a oni boli prekvapeni a preto sa mi toto velmi paci mam o erteockach videa a mam aj fotky len skoda z uz ujcek zomrel

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.