Nedeľná komédia: Československá komédia Čierni baróni

cierni baróni 2V dnešnej neľnej náladovke vám prinášame českú filmovä komédiu podľa románu Miloslava Švandrlíka Čierni Baróni. Komédia vás presvedčí o tom, že i na chmurné stránky našej histórie je možné sa pozerať s náhľadom a hunorom. Čo bolo, to bolo… Major Terazky vedie svoj šik pétépáků od prúseru k prúseru v ústrety svetlých zajtrajškov.

Čierni baróni sú filmom o útvare našej armádyarmády, znaaných Pomocné technické prapory. Ich príslušníci nevybojovali žiadnu výťaznú vojnu, ich zástavy nezdobily rády a vyznamenania a redsa tí, ktorí nosili na ramenách čierne výložky, boli a sú na svoje zaradenie právom hrdí.
Nenávisť po februárovej vládnucej mocenskej skupiny sa podpísala na osudoch mužov, ešte mnoho rokov po skončení vojenskej základnej služby nesúcich na čelách vypálené stigmaty občanov druhého rádu. Pamiatke tých z nich, ktorí sa nedožili našich dní, je pripísaný tento film.

Réžia: Zdeněk Sirový
Hrajú: Pavel Landovský, Bronislav Poloczek, Alois Švehlík, Jiří Schmitzer, Miroslav Donutil,Josef Dvořák, Rudolf Hrušínský ml., Václav Postránecký, Daniel Landa, Ondřej Vetchý,Vladimír Javorský, Boris Rösner, Zdeněk Podhůrský, Jan Kraus, Jaromír Dulava, Václav Vydra nejml., Michal Dlouhý, Miroslav Táborský, Milan Sandhaus, Hana Čížková, Josef Somr,Gabriela Wilhelmová, Jiří Bruder, Jitka Čvančarová, Milan Šimáček, Jiří Fero Burda,Ludvík Pozník, František Stupka, Alice Chrtková

Prajeme vám príjemné sledovanie.

Film Čierni baróni:

Černí baroni – nástup

A teraz sipozrite niekoľkoscén z tohto filmu:

Černí baroni – kontrolní otázka

Černí baroni – co znamená slovo ‚absurdní’…?

Kotlár (černí baroni)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.