Návraty: Vianočná električka sa tešila veľkému záujmu cestujúcich

BRATISLAVA – V pondelok 10. decembra 2012 vyšla krátko po 15-tej hodine do ulíc mesta sviatočne vyzdobená historická električka ČKD Tatra T2, ktorá príjemne dotvára predvianočnú atmosféru slovenskej metropoly. Prvá tohtoročná jazda bola určená pre novinárov a predstaviteľov Dopravného podniku. O hodinu neskôr sa s ňou odviezli aj prví cestujúci, ktorí ju využili pri ceste do historického centra, či na presun medzi jednotlivými zastávkami. Niektorí z nich však pokračovali v jazde až na Vazovovu ulicu.

Zasnežené ulice, vianočná výzdoba a Jemné melódie, ktoré do svojho playlistu zaradili aj známe vianočné piesne navodili počas jazdy príjemnú sviatočnú atmosféru. Prvý deň jazdila električka v skrátenom intervale čím prilákala väčší počet cestujúcich medzi ktorými nechýbali ani rodičia s deťmi, fanúšikovia dopravy a príslušníci staršej generácie, ktorí si na túto električku s láskou zaspomínali.

Pohľad na interiér Vianočnej električky

Prostredníctvom portálu ľudiaľuďom si mohli spoločnosti vydražiť vianočnú električku na súkromný večierok. Výťažok aukcie bude použitý na projekt Umenie nám pomáha, ktorý realizuje Pracovno-resocializačné centrum Lepší svet.

Sviatočne vyzdobená električka premáva až do 23. decembra 2012 denne od 16:00 (cez víkend od 13:00) do 20:00 aj vďaka spoločnostiam Siemens a Osram, ktoré dodali svetelné reťaze. Svojou trošku prispeli aj pracovníci ľahkej údržby električiek pod vedením pána majstra Milana Végha, ktorí sa spolu s klientmi zo združenia Lepší svet podieľali na výzdobe električky.

≠215 čaká na posledný odchod do centra mesta

Cestujúca verejnosť môže električku využiť napríklad pri návšteve vianočných trhov, na ktorých je každý deň pripravený zaujímavý kultúrny program. Jej nástupište je situované na Námestí Martina Benku – na koľajovej spojke Vazovova – Krížna, kde je zriadená mimoriadna  zastávka “Vazovova”. Odtiaľ sa električka každú celú hodinu vydáva na cca 30-minútovú okružnú jazdu mestom počas ktorej zastavuje na všetkých zastávkach na trase. Pri poslednom odchode premáva električka po zastávku Vazovova na Radlinského ulici odkiaľ pokračuje na Železničnú stanicu Vinohrady.

Vodičom električky prajeme veľa šťastných kilometrov a cestujúcim príjemnú jazdu.

Pozrite si reportáže Televízie Bratislava

Krátka reportáž
Reportáž v relácii Nastúpte prosím

Text: Jaroslav Filo
Foto: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.