Návraty: Vianočná električka cez víkend praskala vo švíkoch

BRATISLAVA – Vianočná historická električka premávajúca od 10. decembra 2012 uplynulý víkend praskala vo švíkoch. Už od 13-tej sa s ňou prišlo odviesť množstvo ľudí, najmä rodín s deťmi pre ktorých to určite bolo veľkým zážitkom. Jazdu s ňou si však nenechali ujsť ani starší ľudia. Počas jazdy zaujala cestujúcich nie len vianočná výzdoba, ale aj vianočná hudba dotvárajúca sviatočnú atmosféru. Z reproduktora ste mali možnosť počuť pesničky ako Tichá noc, Poďme bratia do Betléma, Vianoce, Vianoce, Najkrajšie Vianoce, Last Christmas a mnohé ďalšie.

Aby historická električka nemusela na zastávke Vazovova dlho prestávkovať, premávala v skrátenom – cca 30 minútovom intervale. Vložené odchody vykonávala po skrátenej trase Vazovova – Námestie SNP – Vazovova.

V električke ste mohli stretnúť aj sprievodkyňu Betku, ktorá v minulosti na týchto vozidlách sprievodcovala. Dnes Betka cestujúcich ochotne informovala o trase električky a zapriala im príjemné sviatky.

Betka v krátkom pondelkovom rozhovore pre TV Bratislava uviedla, že medzi prvými a druhými dverami sa nachádzala kabína sprievodcu. Nastupovalo sa prednými dverami, odkiaľ cestujúci pokračovali k sprievodcovi u ktorého si kúpili cestovný lístok. Vystupovalo sa s druhými a tretími dverami.

S Vianočnou historickou električkou ČKD Tatra T2 sa môžete odviesť až do 23. decembra. Premáva denne od 16-tej (cez víkend už od 13-tej) do 20-tej hodiny.

Text: Jaroslav Filo
Foto: Patrik Špačinský (01 – 06) a Jaroslav Filo (07 – 12)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.