Návraty: Ukončenie sezóny v železničnom múzeu na Rendezi

BRATISLAVA – V sobotu 12. októbra 2013 sa pri príležitosti ukončenia múzejnej sezóny 2013 uskutočnilo podujatie pre priateľov histórie, železníc a všetkých, ktorým nie je železnica a železničná história ľahostajná. Súčasťou podujatia, ktoré pripravilo Múzejno-dokumentačné centrum ŽSR VVÚŽ v spolupráci s občianskymi združeniami Klub priateľov histórie železničnej dopravy, Klub železničnej nostalgie, Albatros klub, Vláčikovo a portálom railnet.sk boli aj jazdy mimoriadnych historických vlakov po Bratislave a bohatý program pre veľkých aj malých.

Návštevnici sa mohli odviesť motorovým ale aj parným vlakom. Jazda parného vlaku ťahaným parným rušňom 555.3008 „Mazutka“ a motorovým rušňom T 478.1201 „Bardotka“ sa konala na trati Bratislava hlavná stanica – Bratislava-Lamač – Bratislava hlavná stanica – Bratislava Vajnory – Železničné múzeum Bratislava východ .

Počas dňa medzi bratislavskou hlavnou stanicou a areálom múzea premávali aj historické motorové vlaky  ťahané súpravou tvorenou rušňom T 478.1201, dvoma vozňami Ca a rušňom T 679.019. Na tuto trať sa vydal aj   motorovým vozeň M 262.007 Klubu priateľov histórie železničnej dopravy.

V areáli múzea ste si mohli pozrieť  výstavu historických koľajových vozidiel, absolvovať prehliadku múzea so sprievodcom a vozenie detí na stanovišti parného rušňa a motorových drezinách. Nechýbala však ani prezentácia modulového koľajiska, premietanie filmov so železničnou tematikou v Trubkárni a pre deti bol pripravení detský kútik so zábavnými a náučnými hrami, pričom otvýracia doba múzea bola od 10:00 do 18:00.=

Na zaver článku by naša redakcia chcela poďakovať celému kolektív Klubu priateľov histórie železničnej dopravy, Klubu železničnej nostalgie, Albatros klubu a mnohým ďalším za úspešnú nostalgickú sezónu roku 2013.

Text a foto: Patrik Špačinský
Úprava: Jaroslav Filo

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.