Návraty: Ukončenie sezóny v železničnom múzeu Bratislava-Východ

BRATISLAVA –  24. septembra 2011 sa v priestoroch Železničného múzea v starom rušňovom depe Bratislava východ uskutočnilo rozlúčenie s múzejnou sezónou. Podujatie s názvom Ukončenie sezóny v Železničnom múzeu Bratislava východ usporiadalo ho Múzejno-dokumentačné centrum ŽSR VVÚŽ v spolupráci s Klubom priateľov histórie železničnej dopravy Bratislava východ a Klubom železničnej nostalgie Bratislava východ.

Súčasťou podujatia bol nasledujúci program:
– výstava historických železničných vozidiel
– jazdy na motorovej drezine a na stanovišti rušňovodiča parného rušňa
– prehliadka expozícií múzea s výkladom o 11.00, 13.30, 15.30 a 17.30 hod.
– prezentácia modulového koľajiska
– premietanie filmov so železničnou tematikou v trubkárni od 14.00 hod. 
 
Múzeum bolo prístupné od 10.00 do 18.00.
Pre záujemcov bola možnosť odviezť sa mimoriadnym motorovým vlakom medzi bratislavskou hlavnou stanicou a železničným múzeom v cene 1,- €, alebo historickým autobusom ktorý vypravil  dopravný podnik na mimoriadnu linku č. 154 na trase Vozovňa Jurajov dvor – Sklabinská. Na tejto linkej premával historický autobus ŠM 11 KHA Bratislava, ktorý spájal podujatie na Rendezi s Dňom otvorených dverí vo vozovni Jurajov dvor. Zaujímavosťou podujatia bolo aj vystavenie novozrekonštruovaného autobusu Karosa ŠD 11 ≠2032 Europabus po skončení podujatia na Jurajovom dvore.

Text a foto: Patrik Špačinský

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.