Návraty: Ukončenie sezóny v železničnom múzeu Bratislava-Východ

BRATISLAVA – V sobotu 13. októbra 2012 sa v areáli železničného múzea Bratislava-Východ konala rozlúčka s tohtoročnou sezónou v múzeu. Počas celého dňa bol pre návštevníkov podujatia pripravený pestrý program. Najväčším lákadlom bola nepochybne jazda na stanovišti parných rušňov 498.104 „Albatros“ a 555.3008 „Mazutka“. Záujemcovia sa však mohli odviesť aj na motorových drezinách a motorovom vozíku.

Nemenej zaujímavá však bola aj prehliadka železničných exponátov medzi ktorými nechýbali ani parný rušeň 331.037 „Uhranka“, 422.0108 „Malý Bíček“, T679.019 „Pomaranč“, či motorový vozeň M240 z Popradu. Vzhliadnuť ste však mohli aj známu hasičskú Tatru z Dusla Šaľa.

V hlavnej budove si prišli na svoje fanúšikovia modelovej železnice. Občianske združenie Vláčikovo tam totiž prezentovalo železničné koľajisko a zakúpiť ste si tam mohli železničné modely či časopisy so železničnou tematikou. V priestoroch Trubkárne zase Railnet organizoval tvorivé dielne pre deti a od 14:00 premietal aj zaujímavé filmy so železničnou tematikou.

Tí, ktorí si potrebovali dobiť energiu sa zaiste zastavili v reštauračnom vozni pred hlavnou budovou, kde sa mohli dosýta občerstviť, alebo si tam na chvíľku posedieť s priateľmi.

Do areálu výstaviska ste sa okrem mestskej dopravy mohli dostať aj mimoriadnym parným vlakom a 3 pármi motorových vlakov odchádzajúcich z Hlavnej stanice.

V tento deň sa s nostalgickou sezónou lúčili aj na východnom Slovensku. Klub historických koľajových vozidiel pri tejto príležitosti pripravil jazdu historickým motorovým vozňom M131.1125 „Magda“ z Košíc do známeho pútnického mesta Levoča. Ale o tom je už iná reportáž.

Text: Jaroslav Filo
Foto: Jaroslav Filo (01 – 40) a Patrik Špačinský (41 – 45)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.