Návraty: Tradičná rely Donau Masters aj tento rok v Bratislave

BRATISLAVA – V piatok 5. júla 2013 Hviezdoslavovo námestie opäť ožilo svetoznámymi automobilovými veteránmi. Na 8. ročníku medzinárodnej veteranistickej akcie DONAU MASTERS 2013 sa totiž predstavili slávne značky ako Rolls-Royce, Triumph, Porsche, Ferrari, Jaguar, Alfa Romeo, Mercedes Benz, či autobus Setra z roku 1955. Akcia začala už o 17:00 detskou súťažou v kreslení najkrajšieho automobilu a známymi evergrínmi, ktoré na námestí vyhrávali až do 20:00.

Približne o 18:00 dorazili do cieľa pred historickou budovou Slovenského Národného Divadla prvé veterány, ktoré budili záujem verejnosti. Nie len rodičia s deťmi, ale aj staršia generácia sa pristavovala pri jednotlivých automobiloch aby si pozrela tieto elegantné cestné stroje. Kto mal pri sebe fotoaparát, kameru, alebo mobil, urobil si z tejto výstavy niekoľko fotozáberov.

Na túto akciu sa pripravil aj bratislavský Dopravný podnik, ktorý v piatok medzi 18:00 – 20:15 a v sobotu medzi 07:15 – 07:45 odklonil električky liniek 2 a 4 cez Námestie SNP, Kapucínsku a Tunel čím sa podarilo vytvoriť väčší pre rozmiestnenie veteránov. Zaiste to však ocenili aj samotní návštevníci, ktorí už pri fotení nemuseli dávať pozor na blížiacu sa električku.

Výstava veteránov na Hviezdoslavovom námestí

Po 20-tej hodine sa veterány postupne odparkovali v podzemnej garáži pri hoteli Carlton. Na druhý deň ráno sa všetky veterány zoradili na Mostovej ulici, odkiaľ sa medzi 07:15 a 07:45 vydali na záverečnú etapu rely.

Veterán rally slávnostne odštartovala štvrtok 4. júla 2013 o 17:00 v rakúskom meste Ulm odkiaľ veterány cez Regesburg a Kloster Melk dorazili 5. júla do Bratislavy. Na druhý deň ich trasa pokračovala cez Prievozskú ulicu, Vrakuňu a Most pri Bratislave do cieľa na Hungaroringu v Budapešti.

Kompletný zoznam zúčastnených vozidiel nájdete TU.

V nasledujúcej fotogalérii vám ponúkame niekoľko zaujímavých fotografií z tejto prekrásnej akcie.

Text a foto: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.