Návraty: 10. Trabant zraz na Zlatých pieskoch

BRATISLAVA – Po dlhšom čase naše redakcia opäť mapvoala aj automobilové akcie – konkrétne 500 km slovenských (reportáž už zajtra) a X. trabant zraz na Zlatých pieskoch. Milovníci starých DDR trabantov si uplynzlý víkend prišli na svoje. Viac ako 20 trabantov z celého Slovenska totiž prišlo do Bratislavy, aby sa zúčstnili na jednej z najväčších veteranastických akcií.

Príchod účastníkvo a slávnostný príhovor účastníkov bol v piatok. Hlavný program sa ako inak konal v sobotu. O pol deviatej ráno sa začala trabant burza a o 11-tej sa hromadným odchodom zo Zlatých pieskov odštartovala spanilá jazda mestom k devínskemu hradu po trase Zlate piesky – Trnavkská cesta – Trnavské mýto – Krížna – Americké námestie – Kamenné námestie – nábrežie – hrad Devín, kde boli pripravené súťaže a prehliadka hradu. Približne o 16-tej hodine sa konvoj legendárnych trabantov vydal na cestu späť na Zlaté piesky po upravenej trase: hrad Devín – nábrežie – most SNP – Hodžovo námestie – Štefánikova – Šancová – Račianske mýto – Trnavské mýto – Zlaté piesky. O 20-tej hodine nasledovalo vyhodnotenie súťaží, rozdanie cien, tombola, zábava, živá hudba.

Legendárne trabanty pod devínskym hradom pútali pozornosť domácich i zahraničných návštevníkov hradu a s veľkým nadšením si ich v rámci prestávky prehliadol aj vodič linky číslo 29.

Všetkým majiteľom trabantov prajeme ešt veľa šťastných kilometrov a vám ostatným príjemný zážitok pri pohľade na nasledujúce fotografie z tejto zaiste prekrásnej akcie.

Audio:

Trabi-zvuk.MP3

Text a foto: Jaroslav Filo

1 Comment

  1. Vyborne podujatie.Prosim poradte je niekto alebo Fi kto robi GOmotorov na TRABANTY.Dakujem.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.