Návraty: Slovenských hokejistov doviezol do centra legendárny Cabrio bus

BRATISLAVA – V pondelok 21. mája 2012 priletela na Letisko Milana Rastislava Štefánika slovenská hokejová reprezentácia, ktorá na tohtoročných Majstrovstvách sveta získala krásne striebro. Po krátkom uvítaní naši hokejisti nastúpili do historického autobusu Karosa Cabrio, ktorý ich bezpečne doviezol až na Námestie SNP, kde bolo od 15:00 oficiálne privítanie našich hokejistov. Nuž a ako inak naša redakcia bola samozrejme pri tom.

Naši hokejisti na letisku pristáli krátko po 13:50 s Boeingom 737-400 slovenskej leteckej spoločnosti AirExplore, let č. AXE 4213. Lietadlo s vicemajstrami sveta privítali letiskoví hasiči aj vodnou slavobránou. Hokejisti potom nastúpili do Cabrio busu, s ktorým sa cez Nákupné centrum Avion, Trnavskú, Tomášikovu, Polus, Bajkalskú, Trnavskú, Trnavské mýto, Krížnu, Karadžičovu, Dostojevského rad, Nákupné centrum Eurovea, Most Apolo, Aupark, Most SNP a Staromestskú ulicu presunuli na Námestie SNP.

Pri presune mestom ich vítali tisícky fanúšikov, ktorí sa tešili z nášho úspechu na tohtoročnom hokejovom šampionáte. Medzi fanúšikov patrili aj robotníci na stavbách – či už na stavbe nového letiskového terminálu, alebo rozširovaní obchodného domu IKEA. Pri jazde okolo nákupného centra Avion, skandovali hokejisti pokrik „Ženy v okne, ženy v okne“, ktorý adresovali pracujúcim ženám tohto centra.

Pre našich hokejistov boli eufórie Slovákov ten najkrajší darček, akí mohli dostať. A keďže ulice boli plné ľudí, hokejový autobus dorazil na Námestie SNP s cca 20 minútovým meškaním.„Konečnee, konečnee, heja, heja, heja, konečene!“ povedal moderátor na pódiu keď uvidel prichádzajúci autobus. A hoci sa tento autobusový veterán občas zvykne pokaziť, jazdu s hokejistami zvládol na jednotku. Veď napokon pozrite si nasledujúcu fotogalériu.

P.S. Redakcia Veterány.EU ĎAKUJE našim hokejistom za úspech na tohtoročnom hokejovom šampionáte. 🙂

Text: Jaroslav Filo a Peter Vodička
Foto: Peter Vodička
Video: www.youtube.com

1 Comment

  1. zajímavá karosa. v novinách z toho udělali ostudu století, co dostali za vrak. prý 22 let starou karosu. zlatá karosa.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.