Návraty: S motorákom opäť do Vrbového

PIEŠŤANY, VRBOVÉ – Pri príležitosti osláv 900. výročia obce Trebatice Spoločnosť Považskej dráhy Žilina a občianske združenie ČANGO zorganizovali v sobotu 8. júla 2013 mimoriadnu jazdu historickým motorovým vozňom M 132.1443 “Hurvínek” na trati Piešťany – Trebatice – Krakovany – Vrbové. Fanúšikovia železničnej histórie a obyvatelia okolitých obcí sa tak po necelom roku mohli opäť odviesť po lokálnej trati, na ktorej je pravidelná osobná doprava dlhodobo zastavená.

V starom známom tatrováckom motoráku, ktorý na tejto trati vykonal 4 páry spojov, vládla príjemná atmosféra. Počas jazdy si cestujúci zaspomínali na staré dobré časy, keď na tejto trati fungovala ešte pravidelná osobná doprava. K dispozícii bol aj predaj suvenírov so železničnou tematikou, o ktoré býva pri takýchto akciách veľký záujem.

Pokiaľ ste júnovú jazdu vláčikom do Vrbového nestihli, nezúfajte. Ďalšiu možnosť budete mať ešte počas tohto leta – presnejšie v sobotu 28. augusta.

V okolí Piešťan sa konali aj ďalšie nemenej zaujímavé akcie ako Piešťanské zlaté stuhy – Concours d elegance 2013, ako aj stretnutie historických rušňov v rušňovom depe Topoľčany, spojené s jazdou historickým vlakom na trati Topoľčany – Radošina. Reportáže z týchto akcií Vám prinesie v priebehu letných prázdnin.

Text: Patrik Špačinský a Jaroslav Filo
Foto:
Patrik Špačinský

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.